ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات

در دنیای کسب و کار، ثبت شرکت یکی از مراحل اساسی و حیاتی برای راه‌اندازی یک کسب و کار موفق است. امارات بنیانگذاری و راه‌اندازی شرکت‌ها را برای کارآفرینان و کارمندان ایرانی و خارجی جذاب کرده است. همچنین، با مزایای متعددی مانند محیط کسب و کار پویا، سیاست‌های مالیاتی مفید و فرصت‌های رشد بالا، امارات به یکی از مقاصد محبوب برای ثبت شرکت‌ها تبدیل شده است. از این رو، ثبت شرکت در امارات یکی از موضوعات مهم و پرطرفدار در حوزه کسب و کارهای بین‌المللی است. امارات بنیانگذاری و رشد شرکت‌ها را تشویق می‌کند و بستری مناسب برای توسعه و تعمیم کسب و کارها در منطقه فراهم می‌کند. این کشور با مزیت‌های خاص خود، شرکت‌ها را به سمت رشد و پیشرفت سوق می‌دهد. در این مقاله، به بررسی مراحل و شرایط ثبت شرکت در امارات متحده عربی می‌پردازیم. از مزایا و معایب ثبت انواع شرکت‌ها تا هزینه‌ها، قوانین و شرایط مربوط به آن را بررسی خواهیم کرد. با خواندن این مقاله، شما قادر خواهید بود تا با مراحل و شرایط لازم برای ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان آشنا شوید و بتوانید به طور مستقل و با اطلاعات کافی، شرکت خود را ثبت کنید. با ما همراه باشید.

وکیل جناب آقای موسی الرضا میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها کیفری را پیگیری می‌نماید.
ایشان با توجه به تخصص خاص خود در خصوص جرایم مالی و اقتصادی از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها اقتصادی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از وکلای در دعاوی کیفری وکالت انجام می‌دهند .

کارشناس ارشد حقوقی گرایش خصوصی دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری به شماره ۵۷۸۲۸

تخصص و‌ مهارت:

 • وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب

 • وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور و دادگاه های تجدید نظر

 • وکالت تخصصی در سازمان تعزیرات حکومتی(قاچاق کالا و ارز ، دعاوی رفع تعهد‌ ارزی ، دعاوی تعزیرات در امور پزشکی ، بهداشتی ، دارویی‌ و دعاوی گمرکی‌ )
 • وکالت در دعاوی ارز دیجیتال‌ (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
 • وکالت تخصصی در جرایم کارکنان دولت
 • وکالت در دعاوی شرکت ها و ورشکستگی
 • وکالت در دعاوی اصل ۴۹

 • وکالت در دعاوی کلاهبرداری ، اختلاس ،ارتشا ،جرایم سایبری ،جرایم مالیاتی ،پول شویی‌ ، قاچاق کالا و ارز ، جرایم بانکی ، جرایم بیمه ، اخلال در نظام صادراتی کشور ،جرایم گمرکی ، جرایم بورسی ، اخلال در نظام پولی و بانکی ، اخلال در نظام تولیدی کشور ،ربا و ربا خواری

برخی از پرونده های مهم:

 • وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی (از قبیل پرونده میلاد حاتمی)

 • وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودرو های لیزینگی

 • وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز

 • وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری

 • وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850 تلفن دفتر: 46224091

اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

می‌توان گفت که یکی از راه‌های اخذ اقامت در امارات، ثبت شرکت است. با ثبت شرکت در امارات، شرکت‌ها می‌توانند از مزایای مالیاتی و اقتصادی این کشور بهره‌مند شوند و در عین حال، امکان اخذ اقامت برای صاحبان شرکت و کارکنان آن‌ها نیز وجود دارد. برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، باید به شرایط و مراحل ثبت شرکت در کشور امارات و هزینه‌های مربوط به آن توجه شود. همچنین، باید به دقت مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ اقامت را جمع‌آوری کنید. برای این منظور می‌توانید از مدارک نام برده در ادامه برای اخذ اقامت از طریق شرکت‌های ثبتی خود استفاده کنید:

اسم شرکت:

باید نام شرکتی که قصد ثبت آن را دارید انتخاب کنید.

نوع شرکت:

باید تعیین کنید که شرکت شما یک شرکت محدود مسئولیت (LLC)، شرکت سهامی خاص (PJSC) یا شرکت سهامی عام (Public Joint Stock Company) است.

سهامداران:

اطلاعات سهامداران شرکت از جمله نام، ملیت و سهامداری هر فرد را نیز ارائه دهید.

مدیران:

اطلاعات مدیران شرکت از جمله نام، ملیت و سمت هر فرد را نیز گزارش کنید.

آدرس شرکت:

آدرس دقیق شرکت را ذکر کنید.

سرمایه شرکت:

مقدار سرمایه شرکت و اطلاعات مالی مربوط به آن نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق شرکت‎‌هاست.

برای جمع‌آوری تمامی این مداک می‌توانید از کمک یک فرد متخصص مانند وکیل مهاجرت به امارات نیز استفاده کنید. باید در ارائه مدارک و تکمیل پرونده خود دقت کافی را داشته باشید.

شرایط ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

اگر به دنبال ثبت شرکت در دبی هستید چه تصمیم شما ثبت شرکت مجازی در دبی باشد و چه ثبت شرکت‌های حضور باید از تمامی شرایط و ضوابط آن مطلع باشد. برای این منظور می‌توانید از مشاوره‌های حقوقی بهترین وکلای مهاجرت نیز استفاده کنید. اما مجوزهای لازم از سازمان وزارت توسعه اقتصادی دبی، انتخاب نام شرکت و تایید فعالیت تجاری آن، ارائه اسناد و هماهنگی‌های مربوط به آن، از جمله گذرنامه، مدرک شناسایی، بیزنس پلن (برنامه تجاری) و معرفی نامه بانکی برای هر سهامدار، وجود حداقل یک نفر سرمایه گذار برای شرکت و برخورداری از یک کفیل در امارات از جمله شرایط ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان هستند.

مقاله مرتبط: وکیل ایرانی در امارات

هزینه ثبت شرکت در کشور امارات

هزینه ثبت شرکت امارات بستگی به نوع شرکت و سایر عوامل دارد و ممکن است متغیر باشد. بر اساس مطالعهات آماری موجود می‌توان گفت، هزینه‌های ثبت شرکت در امارات به صورت میانگین از ۱۲۰۰۰ درهم تا ۱۰ میلیون درهم متغیر است. برای دقیق‌ترین اطلاعات درباره هزینه‌های ثبت شرکت در امارات، بهتر است با یک مشاور مهاجرت یا وکیل ثبت شرکت در امارات در این زمینه مشورت کنید.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه ثبت شرکت:

با این حال عواملی که می‌توانند بر هزینه ثبت شرکت در امارات تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • نوع شرکتی که می‌خواهید در امارات ثبت کنید، مانند شرکت مشارکت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود و غیره. تعداد سهام‌داران شرکت نیز می‌تواند بر هزینه ثبت شرکت امارات تأثیر بگذارد.
 • همچنین، برای ثبت شرکت در امارات، مدارکی مانند کپی پاسپورت، عکس 4*3، فرم درخواست جهت رزرو نام و تایید مجوز های اولیه و … نیاز است. هزینه‌های مربوط به تهیه این مدارک نیز باید در نظر گرفته شود. بررسی اسناد و مدارک، پردازش ویزا و هزینه‌های اداره مهاجرت نیز از جمله دیگر موارد موثر هستند.
 • هزینه ثبت شرکت: هزینه ثبت شرکت در دبی متناسب با نوع شرکت و محل ثبت، تعیین شده و متغیر است.
 • هزینه حقوقی و مشاوره: برای ثبت شرکت در دبی، ممکن است نیاز به مشاوره حقوقی و مالیاتی داشته باشید. این مشاوره، خود نیز هزینه‌ای را بر شما تحمیل می‌کند.
 • هزینه اجاره مکان: باید مکان مناسبی را به عنوان دفتر مرکزی شرکت اجاره کنید. هزینه اجاره مکان در دبی متفاوت است و بستگی به محل و اندازه مکان دارد، در این زمینه می‌توانید با یک مشاور حقوقی مهاجرت نیز، مشورت کنید.
 • هزینه مجوز تجاری: باید برای اخذ مجوز تجاری خود هزینه‌ای معمولاً متناسب با نوع لایسنس یا مجوز پرداخت کنید.

مالیات ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان چقدر است؟

هزینه مالیاتی ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان بستگی به نوع شرکت، قوانین مالیاتی دولت دبی و عوامل دیگری مانند سرمایه شرکت و درآمد آن دارد.  البته باید بدانید که مالیاتی در سراسر دبی وجود ندارد و این مبلغ نیز به عنوان ارز افزوده از فعالیت‌های تجاری و خدماتی دریافت می‌شود که می‌توان گفت این مبلغ به اندازه پنج الی نه درصد از درآمد خالص شرکت است. با این وجود و باتوجه به قوانین سختگیرانه بانک‌های دولتی دبی برای ایرانیان، بهتر است که با یک وکیل ثبت شرکت در دبی در ارتباط باشید.

مقاله مرتبط: وکیل در ایران

مدارک لازم جهت اقامت دبی با ثبت شرکت

برای اخذ اقامت در دبی با ثبت شرکت، مدارک لازم عبارتند از:

 1. ویزا و پاسپورت و مدارک شناسایی
 2. فرم تاییدیه مجوزهای اولیه و یک برنامه تجاری خوب (بیزینس پلن)
 3. معرفینامه بانکی برای هر سهامدار و اسناد شرکتی آن سهامداران مانند مدارک شناسایی و کپی امضا و اثرانگشت
 4. گزارش‌های مالی شرکت و واحدهای تجاری و صنعتی مربوط به آن
 5. گزینه‌های انتخابی برای نام شرکت
 6. کد شناسایی RIC مخصوص مدیران شرکت

مراحل ثبت شرکت در امارات

برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی بهتر است مراحل زیر را با کمک یک وکیل ثبت شرکت در امارات، به ترتیب و به صورت قانونی طی کنید:

انتخاب نوع شرکت:

باید ابتدا نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید، مشخص کنید.

انتخاب نام شرکت:

باید نام مناسبی برای شرکت خود انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که نام شرکت شما با قوانین و مقررات ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان، سازگار است.

ثبت شرکت:

در این مرحله باید تمامی مراحل ثبت شرکت از جمله تهیه فرم درخواست ثبت شرکت، تهیه و امضای اساسنامه شرکت، تهیه معرفی نامه بانکی، ارائه یک حساب بانکی به اسم شرکت و یک حساب بانکی به اسم مدیر اصلی شرکت و همچنین اجاره نامه برای دفتر مرکزی آن شرکت را طی کنید.

پرداخت هزینه‌ها:

بعد از انجام مراحل اداری ثبت شرکت امارات، باید هزینه‌های مربوطه شامل هزینه ثبت شرکت، مشاوره حقوقی و مالیاتی، ترجمه و تهیه مدارک و سایر هزینه‌ها را پرداخت کنید.

اخذ مجوزها:

بعد از ثبت شرکت، لازم است مجوزهای موردنیاز را از مراجع مربوطه دریافت کنید. این مجوزها شامل مجوز تائیدیه تجارت کسب و کار، تاییدیه‌های حقوقی و مورد نیاز وزارت توسعه اقتصادی کشور و توافق نامه‌های سازمان‌های دولتی امارات است.

اخذ اقامت:

در مرحله آخر می‌توانید اقامت در امارات را نیز دریافت کنید. برای این منظور، باید مدارک لازم را تهیه کرده و مراحل مربوطه را طی کنید، تا به واسطه ثبت شرکت خود اقامت آن کشور را نیز دریافت کنید.

پس از طی این مراحل شرکت شما به درستی و به صورت قانونی به ثبت رسیده است و اماده راه‌اندازی یک کسب و کار قوی است.

مزایا و معایب ثبت شرکت در دبی

هر فردی در ابتدای تصمیم خود برای ثبت شرکت در دبی به دنبال مزایا و معایب این تصمیم می‌باشد تا بتواند با حسابی سرانگشتنی و متناسب با شرایط خود بهترین تصمیم را تجربه کند.

مزایای ثبت شرکت در دبی

با ثبت شرکت در دبی، می‌توانید اقامت امارات را برای خود و خانواده‌تان دریافت کنید. این اقامت می‌تواند تمدید نامحدود داشته باشد و به شما اجازه می‌دهد در این کشور زندگی کنید. همچنین، می‌توانید مالکیت صد در صدی بر روی شرکت خود داشته باشید و کنترل کامل کسب و کارتان را در دست بگیرید. دبی به عنوان یکی از مراکز تجاری بزرگ در خلیج فارس و منطقه خاورمیانه شناخته می‌شود. با این وجود یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت مجازی در دبی، دسترسی شما به بازارهای منطقه و کشورهای همسایه است و می‌توانید به عنوان پلی برای تجارت با این مناطق عمل کنید. ثبت شرکت در دبی به شما امکان می‌دهد به صورت قانونی و با رعایت قوانین محلی، معاملات تجاری خود را انجام دهید و به سهولت با بانک‌ها، مشتریان و همکاران تجاری در امارات همکاری کنید.

اقتصاد امارات متحده عربی یکی از بازترین‌ها در سراسر جهان است و تاریخ اقتصادی آن به زمانی که که کشتی‌ها به هند، در امتداد سواحل، تا جنوب موزامبیک می‌رفتند بر می‌گردد

منبع

معایب ثبت شرکت در دبی

 • در برخی از نوع شرکت‌ها، مانند شرکت محدود مسئولیت، باید حداقل 51 درصد سهام را به یک سرمایه‌گذار محلی واگذار کنید. این موضوع می‌تواند محدودیتی برای کنترل کامل بر شرکت شما ایجاد کند.
 • همچنین، هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در دبی ممکن است بالا باشد. این شامل هزینه‌های اجاره مکان، حقوق کارمندان و سایر هزینه‌های مرتبط با یک فعالیت تجاری است. از دیگر معایب ثبت شرکت در کشور امارات می‌توان به محدودیت‌های قانونی این کشور اشاره کرد.
 • از سوی دیگر نیز دبی به عنوان یکی از مراکز تجاری بزرگ جهان شناخته می‌شود و در آن رقابت بسیار بالاست و با وجود اینکه به عنوان این منطقه یکی از مناطق کم مالیاتی شناخته می‌شود، اما هنوز ممکن است برخی از محدودیت‌ها و الزامات مالیاتی وجود داشته باشد که بر شرکت شما تأثیرگذار باشد.

ثبت شرکت در امارات توسط وکیل

ثبت شرکت در امارات، نیازمند رعایت مقررات و قوانین محلی است. برای انجام این فرایند، همکاری با یک وکیل متخصص و مجرب در حوزه حقوق تجارت بین‌الملل و شرکت‌ها در دبی بسیار مفید است. وکیل، می‌تواند شما را در تمامی مراحل ثبت شرکت راهنمایی کرده و از طریق تجربه و دانش حقوقی خود، مشاوره لازم را به شما ارائه دهد.

از جمله خدمات یک وکیل ثبت شرکت در دبی عبارتند از:

 1. تشخیص نوع مناسب شرکت برای تجارت شما در دبی و انتخاب ساختار حقوقی مناسب برای شرکت.
 2. راهنمایی درباره الزامات قانونی و مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در دبی.
 3. ثبت شرکت در سازمان‌ها و مراجع قانونی مربوطه در امارات متحده عربی.
 4. تهیه و تنظیم اساسنامه و قراردادهای موردنیاز.
 5. مشاوره در خصوص سهام‌داری، سرمایه‌گذاری، مسئولیت شرکا و مسائل مربوط به حقوق کارفرمایی و کارگری.
 6. راهنمایی در زمینه مالیات و حسابداری.
 7. مشاوره و حل اختلافات حقوقی و تجاری مرتبط با کسب و کار شما.

مهم است که هنگام انتخاب وکیل مهاجرت برای دریافت خدمات حقوقی ثبت شرکت در دبی، یک حقوقدان مورد اعتماد و باتجربه در حوزه شرکت‌ها و تجارت بین‌الملل را انتخاب کرده تا بهترین مشاوره را درباره این فرایند دریافت کنید.

هزینه اخذ لایسنس شرکت در دبی

هزینه اخذ لایسنس شرکت در دبی متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله نوع شرکت، محل شرکت، تعداد سهامداران و غیره بستگی دارد. با این حال، برای ثبت شرکت در دبی باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید که شامل موارد زیر می‌شود:

هزینه ثبت شرکت:

هزینه ثبت شرکت در دبی متناسب با نوع شرکت و محل ثبت معمولاً بین 800 تا 3000 درهم است.

هزینه حقوقی و مشاوره:

برای ثبت شرکت در دبی، ممکن است نیاز به مشاوره حقوقی و مالیاتی داشته باشید. هزینه‌های مربوط به مشاوره و حقوقی معمولاً بین 1500 تا 2500 درهم است.

هزینه اجاره مکان:

باید مکان مناسبی را به عنوان دفتر مرکزی شرکت اجاره کنید. هزینه اجاره مکان در دبی متفاوت است و بستگی به محل و اندازه مکان دارد ولی می‌توان به صورت میانگین آن را 5000 درهم در نظر گرفت.

هزینه مجوز تجاری:

باید برای اخذ مجوز تجاری خود هزینه‌ای معمولاً بین 5000 تا 10000 درهم بپردازید.

هزینه اقامت:

برای اخذ اقامت در دبی، باید هزینه‌ای بین 4 تا 5 هزار درهم پرداخت کنید. تمامی این ارقام حدودی هستند و برای اطلاع از ارقام دقیق‌تر باید با یک وکیل یا مشاور حقوقی مهاجرت در ارتباط باشید.

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

انواع مجوزهای ثبت شرکت در امارات به شرح زیر است:

مجوز تجاری:

این مجوز برای شرکت‌هایی صادر می‌شود که در زمینه تجارت و خدمات فعالیت می‌کنند. این مجوز برای تمامی شرکت‌هایی که در امارات فعالیت می‌کنند، الزامی است.

مجوز صنعتی:

مجوزی برای ثبت شرکت‌هایی در زمینه تولید و پردازش صنعت است.

مجوز خدماتی:

اگر شرکت شما در زمینه ارائه خدمات به مشتریان فعالیت می‌کند باید این مجوز را تهیه کنید.

مجوز حرفه‌ای:

برای ثبت شرکت مجازی در دبی یا شرکت‌هایی در زمینه‌های تخصصی مانند حقوق و حسابداری و خدمات پزشکی نیازمند مجوز حرفه‌ای هستید. برای این منظور به عنوان اخذ کننده یا متقاضی باید از تحصیلات دانشگاهی و اطلاعات علمی بالایی برخوردار باشید.

مجوز گمرکی:

شرکت‌هایی که در زمینه واردات و صادرات فعالیت می‌کنند، نیازمند مجوز گمرکی هستند.

مجوز بانکی:

اگر خدمات شرکت شما در زمینه بانکداری و فعالیت‌های مالی است بهتر است مجوز بانکداری را برای ثبت شرکت خود اخذ کنید.

مجوز بورسی:

شرکت‌های فعال در زمینه بورس نیازمند این مجوزها برای به ثبت رسیدن هستند.

مجوز گردشگری:

برای ثبت شرکت‌هایی با خدمات و فعالیت‌های تخصصی در زمینه گردشگری مانند اجاره هتل و کمپ‌های توریستی، رستوران‌ها و مکان‌های گردشگری نیاز به مجوز گردشگری است.

مجوز کشاورزی:

یکی دیگر از انواع مجوزهای ارائه شده برای ثبت فعالیت‌هایی در زمینه کشاورزی، ارائه و تولید سموم و کودها و بذرهای کشاورزی، مجوز کشاورزی در دبی است.

مجوز تجارت الکترونیکی:

تجارت الکترونیکی و فناوری اطلاعات از حوزه‌های رو به رشد در امارات به شمار می‌آید؛ شرکت‌های فعال در این زمینه به راحتی می‌توانند مجوز تجارت الکترونیک را دریافت کنند.

مجوزهای دیگری مانند مجوز فریلنسرینگ، مجوز بیمه و تعاونی نیز بنا بر نوع کسب و کار برای به ثبت رسیدن شرکت در امارات متحده عربی وجود دارند.

سریع ترین راه ثبت شرکت و اخذ اقامت امارات

امارات متحده عربی، یک مقصد جذاب برای ثبت شرکت و اخذ اقامت در این کشور می‌باشد. از جمله ویژگی‌های مجذوب کننده این کشور، می‌توان به مواردی مانند استراتژیک بودن امارات، وجود بسترهای حقوقی و سیاسی مناسب برای جذب سرمایه و راه‌اندازی کسب و کار، ارائه زیرساخت‌های مناسب برای توسعه کسب و کار، سیستم مالی و مالیاتی ویژه و برخورداری از مناطق آزاد، اشاره کرد. اما سریع‌ترین راه ثبت شرکت و اخذ اقامت امارات، به عوامل مختلفی مانند نوع شرکت قابل ثبت و مجوز تجاری آن، منطقه ثبت شرکت در امارات، مقررات و مدارک مورد نیاز باتوجه به شرایط شرکت و سهامداران و سرمایه اولیه وابسته است. تمامی این موارد می‌توانند با تخصص و تجربه یک وکیل ثبت شرکت در دبی در سریع‌ترین زمان ممکن و به صورت قانونی به سرانجام برسند.

انواع شرکت‌های به ثبت رسیده در دبی

اولین مرحله از ثبت شرکت در دبی، مشخص کردن نوع فعالیت شرکت و دریافت مجوز، مطابق با آن است. برای این منظور در این بخش به معرفی انواع شرکت‌هایی که می‌توانید در امارات متحده عربی به ثبت برسانید، می‌پردازیم:

مشارکت عمومی (Public Partnership Company):

این نوع شرکت برای پروژه‌های دولتی و عمومی تشکیل می‌شود و سیاست آن نیز، تقسیم سهام شرکت میان دولت و شرکای عمومی است. در شرکت‌های PPC، مسئولیت شرکای عمومی به صورت محدود تعیین می‌شود.

شرکت با مسئولیت محدود (Limited Liability Company):

شرکت‌های LLC که با محدودیت، مسئولیت شرکا را فراهم می‌کنند، می‌توانند به صورت انفرادی یا با همکاری چند شریک تشکیل شده و در صورت تمایل سهام را انتقال دهند.

مشارکت محدود (Limited Partnership):

زمانی که حداقل یکی از شرکا، به عنوان شریک با مسئولیت محدود عمل کند و شرکای دیگر به عنوان شریکان سرمایه‌گذار وارد عرصه مدیریت شرکت شوند، آنگاه نوع شرکت، مشارکت محدود است.

شرکت مدنی (Civil Company):

شرکت‌های مدنی برای ارائه خدمات حرفه‌ای مانند خدمات حقوقی، مالی، مهندسی و… تشکیل می‌شوند. در این شرکت‌ها نیز، شرکا مسئولیتی محدود دارند.

شرکت سهامی عام (Public Joint Stock Company):

سهام شرکت‌ها PJSC به صورت عمومی یا در بورس، قابل خرید و فروش است. بهتر است بدانید در  PJSC نیز شرکا یا سهامداران به صورت محدود، دارای مسئولیتی در قبال سهام خود می‌باشند.

شرکت سهامی خاص (Private Joint Stock Company):

همانند شرکت‌های سهامی عام در شرکت‌های PrJSC نیز سهام قابل انتقال هستند، با این تفاوت که تعداد سهامداران خاص است و معاملات سهام در بورس انجام نمی‌شود.

شرکت‌های GCC:

اگر برای تجارت بین المللی با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به دنبال ثبت شرکت هستید، نوع شرکت مدنظر شما GCC است.

شعبه یا دفتر نمایندگی (Branch or Representative Office):

شرکت‌های خارجی می‌توانند شعبه یا دفتر نمایندگی خود را در دبی تاسیس کنند تا فعالیت‌های تجاری خود را در این شهر نیز ادامه دهند. به این منظور می‌توانند از اقامت دبی نیز برخوردار باشند.

شرکت‌های منطقه آزاد:

مناطق آزاد در دبی امکانات و مزایای مالی و مالیاتی ویژه‌ای را برای شرکت‌ها فراهم می‌کنند. از این رو شرکت‌ها در مناطق آزاد دبی تشکیل می‌شوند تا از این مزایا برخوردار باشند.

شرکت‌های برون مرزی (Offshore Companies):

شرکت‌های برون مرزی در دبی به عنوان شرکت‌هایی ثبت می‌شوند که فعالیت تجاری خود را خارج از کشور انجام می‌دهند و از مزایای حفظ حریم خصوصی، کاهش مالیات و امتیازات مالی ویژه‌ای نیز برخوردار هستند.

در هر صورت، قبل از تاسیس هر نوع شرکت در دبی، بهتر است با مشاوران حقوقی و مالی مشورت کنید تا اطلاعات دقیق و به روزی درباره الزامات قانونی و مجوزهای مورد نیاز را دریافت کنید

مشاوره آنلاین حقوقی با وکیل ثبت شرکت در امارات

برای مشاوره آنلاین حقوقی با وکیل ثبت شرکت در امارات، می‌توانید به وب‌سایت‌های مختلفی مراجعه کنید و با مشاوران حقوقی و وکلای مورد اعتماد خود در ارتباط باشید. مزایای مشاوره آنلاین حقوقی با وکیل ثبت شرکت در امارات عبارتند از:

 • دسترسی آسان و سریع به مشاوران حقوقی و وکلای مورد اعتماد
 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه
 • امکان دریافت مشاوره در هر زمان و مکانی که شما بخواهید
 • اطمینان از صحت و قانونی بودن مراحل ثبت شرکت در امارات

برای مشاوره آنلاین حقوقی با وکیل ثبت شرکت در امارات، می‌توانید بعد از پیدا کردن بهترین وکیل مدنظر خود از طریق شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های آنلاین با او در ارتباط باشید.

خلاصه مطلب

ثبت شرکت در امارات عربی متحده می‌تواند فرصت‌های تجاری بسیاری را در منطقه فراهم کند. امارات با فاصله کمی از ایران و پروازهای همیشگی بین دو کشور، محل مناسبی برای تجارت است. در این مقاله به انواع مجوزهای ثبت شرکت در امارات، مدارک و شرایط موردنیاز اشاره کردیم. همچنین مزایا و معایب ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان را مورد بررسی قرار دادیم. در نهایت، در این مقاله به اهمیت توجه به شرایط و مشاوره از متخصصانی مانند وکیل ثبت شرکت در امارات تاکید کردیم. با سپاس از همراهی شما، تجربیات حرفه‌ای خود را درمورد راه‌اندازی کسب و کار در امارات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

مجوز تجاری، مجوز صنعتی، مجوز خدماتی، مجوز حرفه‌ای، مجوز گمرکی، مجوز بانکی، مجوز بورسی، مجوز بیمه، مجوز تعاونی، مجوز تجارت الکترونیکی و غیره.

بیزنس پلن، گذرنامه، مدرک شناسایی، معرفینامه بانکی برای هر سهامدار و آدرس دقیق شرکت و مدارک و مجوزهای دیگری که با کمک وکیل ثبت شرکت در دبی می‌توانید جمع‌آوری کنید.

هزینه‌های  ثبت شرکت، دریافت مشاوره حقوقی، اجاره مکان، مجوزهای تجاری و هزینه اقامت.

بله، در برخی از شرکت‌ها نیاز به کفیل محلی وجود دارد.

بله، ثبت شرکت در امارات می‌تواند به سرعت انجام شود، اما زمان دقیق بستگی به نوع شرکت و مراحل مورد نیاز دارد.

بله، ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان ممکن است و ایرانیان نیز می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

مقالات مرتبط

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده