مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی خانواده

خانواده یکی از حساس ترین و مهم ترین عناصر یک جامعه است. قانون گذار برای حفظ و تکریم حریم خانواده قوانین ویژه و محکمی را تصویب کرده است. دعاوی خانواده امکان دارد برای هر فردی و در هر خانواده ای ایجاد شوند. حجم زیادی از دعاوی ثبت شده در دادگاه ها مربوط به دعاوی خانوادگی است. حل دعوای خانوادگی برای حفظ سلامت و آرامش همه اعضای خانواده ضروری می باشد. به همین جهت افراد به دنبال  مشاوره حقوقی خانواده می روند تا مشکلات خود را حل کنند. همان طور که می دانید و از عنوان آن مشخص می باشد به آن بخش از دعاوی که مربوط به کانون خانواده باشد دعاوی خانوادگی گفته می شود‌.

وکیل جناب آقای موسی الرضا میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها کیفری را پیگیری می‌نماید.
ایشان با توجه به تخصص خاص خود در خصوص جرایم مالی و اقتصادی از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها اقتصادی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از وکلای در دعاوی کیفری وکالت انجام می‌دهند .

کارشناس ارشد حقوقی گرایش خصوصی دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری به شماره ۵۷۸۲۸

تخصص و‌ مهارت:

 • وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب

 • وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور و دادگاه های تجدید نظر

 • وکالت تخصصی در سازمان تعزیرات حکومتی(قاچاق کالا و ارز ، دعاوی رفع تعهد‌ ارزی ، دعاوی تعزیرات در امور پزشکی ، بهداشتی ، دارویی‌ و دعاوی گمرکی‌ )
 • وکالت در دعاوی ارز دیجیتال‌ (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
 • وکالت تخصصی در جرایم کارکنان دولت
 • وکالت در دعاوی شرکت ها و ورشکستگی
 • وکالت در دعاوی اصل ۴۹

 • وکالت در دعاوی کلاهبرداری ، اختلاس ،ارتشا ،جرایم سایبری ،جرایم مالیاتی ،پول شویی‌ ، قاچاق کالا و ارز ، جرایم بانکی ، جرایم بیمه ، اخلال در نظام صادراتی کشور ،جرایم گمرکی ، جرایم بورسی ، اخلال در نظام پولی و بانکی ، اخلال در نظام تولیدی کشور ،ربا و ربا خواری

برخی از پرونده های مهم:

 • وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی (از قبیل پرونده میلاد حاتمی)

 • وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودرو های لیزینگی

 • وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز

 • وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری

 • وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850 تلفن دفتر: 46224091

مشاوره حقوقی خانواده توسط وکیل خانواده

مشاوره حقوقی خانواده توسط وکیل خانواده شامل مشاوره و نمایندگی حقوقی در امور مرتبط با زندگی خانوادگی می‌باشد. وکیل خانواده، به عنوان یک حقوقدان متخصص در زمینه حقوق خانواده، به افراد و خانواده‌ها کمک می‌کند تا در قضایای مربوط به ازدواج، طلاق، نفقه، حضانت و مراقبت از کودکان، تقسیم اموال و سایر مسائل مرتبط با خانواده، حقوق و منافع خود را حفظ کنند. وکیل خانواده با مشاوره حقوقی امور خانواده، توضیح قوانین مربوطه، ارائه استراتژی‌های حقوقی و رویکردهای دفاعی، موکلان خود را در تصمیم‌گیری‌های حساس و مهم خانوادگی همراهی می‌کند.

وکیل خانواده، علاوه بر مشاوره حقوقی خانواده، می‌تواند در اجرای قراردادها و تنظیم اسناد حقوقی خانوادگی نیز به شما کمک کند. مشاوره حقوقی توسط چنین وکیلی، در تدوین قراردادهای ازدواج، توافق‌نامه‌های جدایی و طلاق، توزیع دارایی‌ها و تقسیم اموال، تنظیم مستندات حقوقی مرتبط با حضانت و مراقبت از کودکان، تنظیم وراثت و مسائل مربوط به نفقه و تأمین هزینه‌های خانوادگی، به خوبی شما را راهنمایی می‌کند. یکی دیگر از خدمات وکیل علاوه بر بهترین مشاوره حقوقی خانواده، نمایندگی حقوقی در دادگاه‌های خانواده است. مشاوره حقوقی با وکیل خانواده نقش مهمی در موفقیت شما در طی مذاکرات خانوادگی دارد و منجر به حفظ حقوق و منافع شما می‌شود. مشاوره حقوقی امور خانواده، به شما کمک می‌کند تا در مواجهه با مسائل حقوقی پیچیده و قابل استرس خانوادگی، آگاهانه و با اطمینان عمل کنید تا تصمیمات بهتری بگیرید و حقوق و منافع خود را در مسائل خانوادگی حفظ کنید.

اهمیت مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی امور خانواده اهمیت بسیار زیادی دارد. مشاوره حقوقی خانواده به شما اطلاعات لازم درباره قوانین و مقررات حقوقی مرتبط با مسائل خانوادگی را می‌دهد. این آگاهی به شما کمک می‌کند تا حقوق و وظایف خود را درک کنید و در تصمیم‌گیری‌های حساس و مهم، اطمینان بیشتری داشته باشید. همچنین با دریافت مشاوره حقوقی در امور خانواده، می‌توانید با آگاهی بیشتری نسبت به طرح دادخواست‌ها و قراردادها و اسناد حقوقی اقدام کنید. مسائل خانوادگی پیچیده می‌توانند استرس و نگرانی زیادی را برای شما ایجاد کنند. مشاوره حقوقی خانواده با ارائه راهنمایی‌ها و پاسخ به سوالات شما، کمک می‌کند تا استرس روانی را کاهش دهید. در صورت بروز منازعات خانوادگی قانونی، وکیل خانواده می‌تواند به شما در راه‌ حل و فصل آنها کمک کند. او با تجربه خود در داوری‌ها، مذاکرات و رسیدگی به پرونده‌های قضایی، به شما مشاوره حقوقی آنلاین خانواده ارائه می‌کند تا به راه‌حل‌های قانونی و منصفانه‌ای برسید.

به طور کلی، بهترین مشاوره حقوقی خانواده به شما اعتماد، آگاهی و حمایت لازم را در مواجهه با مسائل حقوقی خانوادگی داده و کمک می‌کند تا بهترین تصمیمات را بگیرید و حقوق و منافعتان را حفظ کنید.

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی کدام است؟

قانون حمایت از خانواده تدوین شده است که دعاوی خانوادگی زیر نظر این قانون حل و فصل شوند. در قانون جمهوری اسلامی ایران تقویت و حفظ بنیان خانواده بسیار مهم و ضروری می باشد. لازم است بدانید که مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی دادگاه خانواده است. اما شورای حل اختلاف نیز در کنار این دادگاه می تواند به برخی از دعاوی مربوط به خانواده رسیدگی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید و از مشاوره حقوقی خانواده بهرمند شوید.

طلاق از طرف مرد

به جهت درخواست طلاق از طرف مرد باید چندین تشریفات خاص طی شود. هرچند که طلاق در گذشته به عنوان یکی از حقوق مهم مرد به حساب می آمد، اما امروزه رعایت این تشریفات الزامی و ضروری است. در ماده 1133 قانون مدنی نیز بر این نکته اشاره شده است که مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در قانون با مراجعه به دادگاه در ایران تقاضای طلاق همسرش را ثبت کند. مرد برای این که همسر خود را طلاق بدهد باید به دادگاه درخواست گواهی عدم امکان سازش دهد و پس از آن درصورتی که به دادگاه ثابت کند که امکان ادامه زندگی مشترک برای او وجود ندارد این گواهی برای او صادر می شود. همچنین بعد از طلاق مرد باید تمام حق و حقوق زن مانند مهریه، نفقه نحله و موارد از این دست را به او بپردازد.

طلاق از طرف زن

برای طلاق از طرف زن باید با شوهر خود بر سر تمامی مسائل توافق کرده باشد. اما اگر زن بخواهد به صورت یک طرفه طلاق بگیرد باید بر اساس یکی سری قوانین و شرایط باشد که با کمک وکیل طلاق از طرف زن سریع تر انجام میشود. بر اساس قانون اگر مرد معتاد باشد، همچنین مکان مشخصی نداشته باشد، یا حتی اگر بیشتر از 5 سال حکم حبس داشته باشد، زن می تواند دادخواست طلاق بدهد و همچنین این شرایط توسط دادگاه بررسی می شود.

حضانت وملاقات فرزندان مشترک

یکی دیگر از موارد مختلف دعاوی خانوادگی دعوای حضانت و ملاقات فرزندان است. بر اساس این حق که البته جنبه تکلیف هم دارد حضانت یعنی نگهداری، مراقبت از فرزند پسر و دختر تا پایان سن 7 سالگی با مادر و پس از آن تا سن بلوغ با پدر می باشد. هنگامی که یکی از والدین عهده دار حضانت می باشد دیگری یا با توافق یا حکم دادگاه خانواده حق ملاقات را خواهد داشت. جد پدری و نزدیکان دیگر برخلاف تصور عموم مردم در هیچ فرضی حق حضانت و ملاقات ندارد. مگر این که خود طفل یا صاحب حق حضانت تمایل داشته باشد.

مطالبه و اجرای مهریه

مهریه یکی از مهم ترین و حساس ترین مصادیق دعاوی خانوادگی می باشد و از ارکان عقد نکاح در حقوق ایران و اسلام می باشد. منظور از آن مالی است که ضمن عقد دائم یا موقت مشخص می شود و بدون نیاز به پرداخت آن حین عقد و همزمان با عقد نکاح، مرد پرداخت ان را تعهد می کند. بر اساس قانون مدنی در ماده 1082 زن به مجرد عقد مالک مهر می شود و می تواند هر تصرفی اعم از مطالبه یا انتقال در آن بنماید.

خلاصه مطلب

در این مقاله درمورد مسائل مربوط به حقوق و دعاوی خانوادگی و مراجع صالح رسیدگی به این دعاوی صحبت کردیم. همچنین اهمیت و نقش مشاوره حقوقی خانواده را نیز مورد بررسی قرار دادیم. بهتر است بدانید یک مشاور حقوقی خانواده با استفاده از تجربه و تخصص خود نقش مهمی را در حل و فصل دعاوی خانوادگی ایفا می‌کند و منجر می‌شود که افراد در کوتاه‌ترین زمان ممکن با کمک یک وکیل متخصص دعاوی خانواده، به نتیجه مورد رضایت خود برسند. در نظر داشته باشید که برای دریافت مشاوره در امور خانوادگی و یافتن بهترین راه حل‌های حقوقی در این زمینه می‌توانید با وکیل موسی الرضا میر در ارتباط باشید. برای این منظور کافی است از شماره 09123829850 برای تماس تلفنی و دریافت مشاوره حقوقی آنلاین خانواده، استفاده کنید.

سوالات متداول

 1. دعاوی خانوادگی کدامند؟

دعاوی خانوادگی شامل مواردی مانند ازدواج، طلاق، حضانت و مراقبت از کودکان، تقسیم اموال، نفقه، ازدیاد و کاهش مهریه و سایر امور مرتبط با زندگی خانوادگی می‌باشند.

 1. مشاوره حقوقی خانواده چه هزینه‌ای دارد؟

هزینه مشاوره حقوقی خانواده معمولاً به توافق بین مشاور حقوقی و موکل وابسته است. هزینه‌ها ممکن است بر اساس ساعت کاری وکیل، نوع مسئله، پیچیدگی پرونده و سایر عوامل متغیر تعیین شود.

 1. مراجع رسیدگی به دعاوی خانوادگی کدامند؟

مراجع رسیدگی به دعاوی خانوادگی شامل دادگاه‌های خانواده و دادگاه‌های عمومی مرتبط با حل و فصل اختلافات خانوادگی می‌باشند.

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده