وکیل تصادفات کیست؟ چه وظایفی در بر دارد!

وکیل تصادفات

وظایف وکیل تصادفات چیست؟ با توجه به این موضوع که وسایل نقلیه روز به روز افزایش می یابند این امر باعث شده است که تصادفات رانندگی نیز بیشتر شوند. تصادفات می توانند منجر به خسارت، جرح یا فوت شوند لذا دعاوی تصادفات می توانند شامل دعاوی تصادفات منجر به خسارت، دعاوی تصادفات منجر به جرح و دعاوی تصادفات منجر به فوت باشند. دعاوی تصادفات بسیار پیچیده هستند و شرایط خاصی دارند که شما از آن ها بی خبرید و باید از افراد آگاه مانند وکیل پایه یک دادگستری کمک بگیرید.

شماره وکیل تصادفات و آدرس دفتر جهت مراجعه حضوری

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850 تلفن دفتر: 46224091

دیه در تصادفات رانندگی چگونه تعیین میگردد؟!

دیه پول یا مالی می باشد که بر اثر تصادفات به فرد یا بازماندگان شخص داده می شود. میزان این دیه از طریق پزشکی قانونی تعیین می شود و در حکم دادگاه نیز قید می شود برای اطلاعات بیشتر راجب دیه تصادفات با وکیل دیه مشورت کنید.

در فقه دیه به دو قسمت کلی، یعنی دیه فوت و دیه اعضای بدن، تقسیم شده‌است. از آنجایی که برخی روایات بر نابرابری جنسیتی دیه دلالت دارند، اکثر فقها بر نصف بودن دیه قتل زن نسبت به مرد اجماع دارند.

هزینه وکیل برای پرونده تصادف به چه صورت هست؟!

تعرفه ثابتی برای هزینه وکیل تصادفات وجود ندارد بلکه وکیل باتوجه به معیارهای مختلف و شرایط پرونده میزان حق الوکاله خود را در توافقی با موکلان مشخص می‌کند. هزینه وکلا با هم متفاوت است و این مسئله به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. در ادامه برخی از عوامل موثر در تعیین هزینه بهترین وکیل تصادفات را بررسی می‌کنیم:

 1.  سطح تخصص و تجربه وکیل:
  وکلای با سابقه و تخصص بالاتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.
 2.  پیچیدگی پرونده:
  اگر پرونده تصادف پیچیده باشد و نیاز به تحقیقات و تدارکات بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری برای آن در نظر گرفته می‌شود.
 3.  زمان:
  یکی از فاکتورهای تعیین کننده هزینه وکیل می‌تواند میزان زمانی باشد که او بر روی پرونده وکالت دارد.
 4.  میزان خدمات وکالت:
  بهترین وکیل تصادفات بر اساس خدمات حقوقی که در وکالت پرونده به موکلان خود ارائه می‌دهد، حق الوکاله خود را مشخص می‌کند.
 5.  محل دفتر وکالت:
  یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه وکیل تصادفات، محل وقوع دفتر وکالت اوست.

بهتر است با وکیلان مختلف تماس بگیرید و در مورد جزئیات پرونده و هزینه‌های مربوطه مشورت کنید. آنها می‌توانند شما را در مورد هزینه‌های مربوط به پرونده تصادف خاص شما راهنمایی کنند. در نظر داشته باشید که حق الوکاله وکیل تصادفات به صورت توافقی میان وکیل و موکلان مشخص شده و به عنوان یکی از مفاد قرارداد وکالت در نظر گرفته می‌شود.

مشاوره با وکیل تصادفات چه مزایای دارد؟!

مشاوره حقوقی با وکیل تصادفات به عنوان یکی از بهترین خدمات حقوقی وکیل به شما کمک می‌کند تا در مورد حقوق و تعهدات خودتان در پرونده تصادف راهنمایی شوید.

همچنین وکیل تصادفات با استناد بر قوانین و مقررات مربوط به تصادفات می‌تواند به شما در مورد حقوق متضررین از این تصادف، مسئولیت‌ها و حقوق خودتان مشاوره دهد. تعین میزان خسارت، مذاکره با بیمه‌گران برای حصول توافقی دوطرفه و ارائه راهکارهای حقوقی برای تسریع روند قضایی پرونده از دیگر مزایای دریافت مشاوره حقوقی با وکیل تصادفات است.

برای دریافت این مشاوره می‌توانید از ملاقات حضوری یا تماس با شماره وکیل جهت دریافت مشاوره تلفنی استفاده کنید.

اهمیت مراجعه به وکیل تصادفات چیست؟!

مراجعه به بهترین وکیل تصادفات بسیار اهمیت دارد و دارای مزایای زیادی است. در ادامه به دلایل اهمیت‌ مراجعه به وکیل تصادفات می‌پردازیم:

این وکلا دارای تخصص و تجربه لازم در زمینه حقوق تصادفات هستند. از این رو می‌توانند به خوبی از حقوق شما دفاع کنند. آنها می‌توانند شما را در مذاکره با بیمه‌گران، تعیین میزان خسارت وارده و دفاع از حقوقتان در دادگاه همراهی کنند. 

دریافت مشاوره حقوقی از بهترین وکلا، یکی دیگر از دلایل اهمیت این ارتباط است. وکیل تصادفات در تهیه مستندات و ارائه دلایل قانونی تخصص بالایی دارد و بهترین ادله اثبات را به دادگاه ارائه می‌دهد. در چنین ارتباطی پرونده شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه خواهد رسید.

با توجه به اهمیت مراجعه به وکیل تصادفات، بهتر است در صورت بروز تصادف، بلافاصله با یک وکیل تخصصی در این زمینه تماس بگیرید تا در مورد پرونده و حقوق شما مشاوره حقوقی دریافت کنید.

وکیل تصادفات کیست؟

وکیل تصادفات یک وکیل است که در زمینه حقوق تصادفات تخصص دارد و به ارائه مشاوره حقوقی و نمایندگی در پرونده‌های تصادفات می‌پردازد.

5 وظایف مهم وکیل تصادفات عبارتند از:

1- مشاوره حقوقی:
وکیل تصادفات می‌تواند مشاوره حقوقی در مورد حقوق و تعهدات شما در پرونده تصادف ارائه دهد. آنها با قوانین و مقررات مربوط به تصادفات آشنا هستند و می‌توانند شما را در مورد حقوق متضررین، مسئولیت‌ها و حقوق خودتان راهنمایی کنند.

2- نمایندگی در دادگاه:
یکی از وظایف بهترین وکیل تصادفات، نمایندگی حقوقی شما در دادگاه و دفاع از حقوق شما در مقابل طرف مقابل و قاضی پرونده است. وکلا با فرآیند قضایی آشنا هستند و می‌توانند به شما در تهیه مستندات و ارائه دلایل قانونی کمک کنند.

3- تعیین میزان خسارت:
وکیل تصادفات می‌تواند به شما در تعیین میزان خسارت وارده در تصادف کمک کند. او بر تمامی روش‌های تخمین خسارت و معیارهای قانونی مربوطه تسلط دارد و می‌تواند به شما در تعیین میزان خسارت منصفانه کمک کند.

4- مذاکره با بیمه‌گران:
همراهی با شما را در مذاکره با بیمه‌گران و تعیین میزان تعویض خسارت ازخدمات وکیل تصادفات است. او از تسلط خود بر قوانین بیمه و روش‌های مذاکره با بیمه‌گران در این فرآیند استفاده می‌کند.

5- تسریع روند پرونده:
ارتباط با چنین وکیلی به شما در تسریع روند پرونده کمک می‌کند زیرا وکلا می‌توانند به شما در تهیه مستندات و ارائه دلایل قانونی کمک کنند تا روند پرونده به سرعت پیش برود.

با توجه به وظایف مذکور، مراجعه به وکیل تصادفات بسیار مهم است تا حقوق و منافع شما در چنین پرونده‌هایی حفظ شود.

دعاوی تصادفات منجر به خسارت چگونه مطالبه کنیم؟

در دعاوی تصادفات منجر به خسارت طرف های دعوای تصادفات اقدام به اخذ کروکی و تشخیص مقصر تصادفات می نمایند. مامور صلاحیت دار پلیس مقصر را در دعاوی تصادفات مشخص می کند. اگر مقصر دعاوی تصادفات وسیله نقلیه خود را بیمه کرده باشد، طرفین دعوی تصادف در ادامه به بیمه کننده مراجعه می کنند و بیمه بعد از بررسی و کارشناسی دعاوی تصادفات خسارت تصادفات را تا سقف تعهد بیمه به شخص آسیب دیده پرداخت می نماید. اگر خسارت دعاوی تصادفات بیش تر از سقف تعهد بیمه بشود مقصر دعاوی تصادفات باید خسارت وارد شده را به شخص آسیب دیده پرداخت کند.

دعاوی تصادفات منجر به فوت به چه صورت پیگیری کنیم؟

قتلی که در دعاوی تصادف به آن رسیدگی خواهد شد، به دلیل این که ناشی از تخلفات رانندگی مانند بی مبالاتی، عدم رعايت نظامات دولتي يا عدم مهارت راننده می باشد قتل شبه عمد است. بر اساس ماده 714 قانون مجازات اسلامی هر زمان بی احتياطی، بی مبالاتی، عدم رعايت نظامات دولتی يا عدم مهارت راننده باعث قتل غيرعمدی شود مرتکب به شش ماه تا سه سال حبس و نيز به پرداخت ديه در صورت مطالبه از ناحيه اوليای دم محکوم خواهد شد.

موارد تشدید مجازات در دعاوی تصادفات کدام است؟

در این موضوع مواردی وجود دارد که باعث تشدید مجازات فرد مقصر در دعاوی تصادفات می شود:

 1. فرار از صحنه جرم
 2. مست بودن راننده
 3. گواهینامه نداشتن راننده
 4. سرعت غیر مجاز راننده
 5. حرکت از عبور ممنوع

آیا فرار از صحنه تصادف جرم است؟

اگر در تصادف فردی دچار مجروحیت یا آسیب نشده باشد فرار از صحنه تصادفات جرم به حساب نمی آید. اگر مقصر تصادف فرار کند، مالک ماشین زیان می تواند دیده با یادداشت نمودن پلاک راننده مقصر در دادگاه و مراجع قضایی اقدام به اقامه دعوای تصادف کند.

روند رسیدگی به پرونده تصادف جرحی کدامند؟!

دعوای ناشی از رانندگی که منجر به جرح شده باشد، دعاوی کیفری است در این حالت افزون بر افسر راهنمایی و رانندگی، افسـر نیروی انتظامـی هم در صحنه حـاضر می شود و اقدام به تنـظیم گـزارش می‌کند. بعد از اینکه گزارش تنظیم و کروکی عدم سازش هم تنظیم شد با انتفال مصدوم و یا مصـدومان به بیمارستـان، خودروهای طرفین نیز توقـیف می شود و به پارکینگ انتقال داده می شود. طرفین برای رسیدگی به پرونده تصادف باید به دادگاه کیفری مراجعه کنند. روند این پرونده به این صورت است که طرفین یا یکی از آن ها با مراجعه به دادسرا، شکایت کیفری را ثبت می کنند و مدارک و نامه پزشکی قانونی و بیمه نامه کوپن بیمه مقصر در پرونده ضبط می شود و بعد از استعلام اصالت بیمه نامه به دستور مقام قضایی، بیمه نامه مقصر به عنوان قرار پذیرفته خواهد شد و در صورت نیاز قرار صادر می شود.

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده