وکیل دیه—محاسبه دیه به صورت تخصصی و حرفه ای ⚖️

بهترین وکیل دیه موسی الرضا میر

مشاوره با وکیل دیه و نحوه محاسبه دیه به چه صورت است؟

در این مقاله ما امروز قصد داریم که به موضوع مهمی با نام دیه که مجموعه فعالیت های وکیل کیفری نیز محسوب می شود بپردازیم، شما عزیزان برای این که امور مربوط به دیه و اثبات دیه را به خوبی انجام دهید باید که اطلاعات کافی را داشته باشید بهترین راه کمک گرفتن از وکیل دیه است. 

بر اساس ماده 448 قانون مجازات اسلامی ایران، دیه مقدر، مال معینی می باشد که در شرع مقدس به موجب جنایت غیر عمدی بر نفس، همچنین عضو یا منفعت، یا جنایت عمدی در مورد هایی که به هر جهتی قصاص ندارد، مقرر شده.

شماره بهترین وکیل دیه و ادرس دفتر وکالت

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850 تلفن دفتر: 46224091

دیه چیست؟

دیه مالی می باشد که در قبال جنایت های غیر عمد و همچنین در جنایت های عمدی که به هر روش و به هر صورت قصاص ندارد باید به شخص آسیب دیده پرداخت بشود.

همانطور که مستحضرید و گفته شد دیه مال معین و به قولی مقدر می باشد که با توجه به شرایط روز میزان آن تعیین خواهد شد و وقتی که جنایت غیر عمد اتفاق افتاده باشد یا اگر جنایت عمدی بوده باشد و فرد آسیب دیده یا اولیای دم به جای قصاص درخواست دریافت دیه نمایند پرداخت خواهد شد.

وکیل دیه چگونه میتواند کمک کند؟

فردی که آسیب دیده باید نحوه اتفاق و خسارت را در دادگاه ثابت کند. در غیر این صورت دیه به فرد تعلق نمی گیرد. برای اثبات عمدی یا غیر عمدی بودن آن باید با قوانین این کار آشنایی کامل داشته باشید. وکیل دیه با قانون آن و نحوه محاسبه کامل دیه آشنایی دارد و در این زمینه کمک های زیاد به شما بکند.

چطور میتوانم مشاوره تلفنی با وکیل دیه داشته باشم؟

برای داشتن مشاوره و پاسخوگیی به سوالاتتان باید از وکیل دیه کمک بگیرید. در موضوع دیه عوامل بسیاری نقش دارند. که در ادامه مطلب همه آنها را بررسی می کنیم. در صورت داشتن به لینک زیر مراجعه کنید و با ما تماس بگیرید.

خسارت مازاد بر دیه چیست؟

مورد هایی وجود دارد که شخص افزون بر این که به پرداخت دیه به فرد آسیب دیده محکوم شده است باید هزینه های دیگر مازاد و اضافه تری از مبلغ دیه پرداخت کند مانند هزینه های درمانی شخصی که در بیمارستان باید پرداخت بشود بر عهده  او قرار گرفته است، البته خسارت مازاد بر دیه نیاز به درخواست رسمی دارد و باید به این مراحل و روند آشنایی داشته باشید.

مراجع صالح رسیدگی به موضوع دیه کدام اند؟

پرونده وکیل دیه که یک پرونده حساس و مهم می باشد در دادگاه های کیفری مورد رسیدگی قرار می گیرد و نیازی هم به پرداخت هزینه اضافی نیست و اگر این کار توسط یک فرد آگاه صورت بگیرد به آسانی صورت خواهد گرفت اما ممکن است که به دلیل نا آگاهی شخص آسیب دیده این موضوع را در دادگاه حقوقی مطرح نماید که هم باید هزینه جداگانه پرداخت کند و هم این که نیاز به تنظیم دادخواست دارد.

نحوه محاسبه دیه چگونه است؟

باید بدانید که تعیین کردن مبلغ دیه به عوامل زیادی بستگی دارد، یکی از این عوامل تعیین کننده این است که نوع صدمه چگونه می باشد، آیا قتل صورت گرفته است یا آسیب به دیگر اعضای بدن می باشد 

که اگر این چنین باشد هر عضو دیه جداگانه خود را دارد. نکته دیگر جنسیت فرد آسیب دیده می باشد در قتل دیه زن نصف دیه مرد می باشد و در دیگر آسیب ها نیز با توجه به جنسیت احکام و حکم های مخصوصی وجود دارد و زمان و مکان ارتکاب جنایت هم مهم می باشد

و اگر که در مورد قتل در 4 ماه حرام قمری و همچنین در حریم کعبه بوده باشد مبلغ دیه افزایش خواهد داشت. علاوه بر شدت جراحات باید عمدی یا غیر عمدی بودن این موضوع را نیز بررسی کرد. برای بررسی کامل محاسبه دیه باید حتما از وکیل دیه کمک بگیرید.

دیه اعضای بدن:

در این مورد چند عامل را باید سنجید. برای مثال جفت بودن یا نبودن آن عضو همچنین میزان جراحت وارده را باید بررسی کرد. در صورتیکه آن عضو از بدن یکتا باشد دیه آن کامل خواهد بود. در صورتی که آن عضو از بدن جفت باشد از بین بردن هر دوی آن دیه کامل خواهد داشت.

وکیل دیه تصادفات

راننده مقصر از تاریخ وقوع یافتن حادثه تا دو سال مهلت دارد که دیه را پرداخت نماید ولیکن باید ظرف هر سال نصف دیه را پرداخت کند و اگر که پرداخت کننده دیه در بین مهلت های مقرر نسبت به پرداخت کلیه یا بخشی از دیه اقدام نماید، محکوم له مکلف به قبول آن می باشد

و در حالتی که پرداخت کننده بخواهد که هر یک از انواع دیه را پرداخت کند و یا پرداخت دیه به طور اقساطی باشد، معیار قیمت زمان پرداخت است مگر این که بین طرفین بر یک مبلغ قطعی توافق شده باشد. 

همچنین در حالتی که خودرو بیمه شخص ثالث داشته باشد بیمه گر مطابق با تعهدات خودش( حداکثر تعهد های بیمه در مورد خسارات جانی به اندازه دیه یک مرد مسلمان در ماه های حرام است)، خسارت وارد شده را جبران خواهد کرد.

دیه زخم ها وجراحات:

اگر صدمه ای که به فرد وارد می شود موجب آسیب جدی او نشود و فقط خراشیدگی یا کبودی باشد در این صورت دیه جراحات به فرد تعلق می گیرد.

چه مدارکی برای گرفتن دیه نیاز است؟

برای پرسیدن این گونه سوالات از وکیل دیه کمک بگیرید. اما به طور کلی برای اخذ دیه به مدارک زیر نیاز دارید:

  1. گزارش نیروی انتظامی
  2. گزارش و برگه نظریه پزشکی قانونی
  3. رسید پرداخت دادرسی
  4. کارت ملی و مدارک شناسایی

روش اثبات ارش و دیه

بعد از طرح کرن دادخواست و مطالبه و دریافت دیه این بار نوبت به اثبات دیه می رسد. این اثبات می‌ تواند که از طریق یک گزارش پزشکی قانونی، گزارش پلیس از صحنه وقوع جرم و یا حتی بازجویی و همچنین شهادت شاهدین و یا اقرار فرد مجرم باشد. اما در مواردی هیچ یک از این شواهد به صورت کامل و دقیق نمی باشد.

از همراهی شما عزیزان سپاسگزارم. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره حقوقی با شماره های داخل سایت و صفحه مشاوره حقوقی با ما در ارتباط باشید.

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده