وکیل پولشویی— برترین وکیل در امور جرایم پولی

وکیل پولشویی چه کمکی میواند انجام دهد

پولشویی به چه معناست؟!

پولشویی در اصطلاح به معنی تبدیل کردن پول حاصل شده از جرم به پولی ظاهراً پاک و مطهر می باشد. باید بدانید که در فرآیند پولشویی، مال حاصل از جرائم در ظاهر به مالی تبدیل خواهد شد که انگار مشروع و قانونی می باشد.

اما در حقیقت منشا این پول، حاصل شده از جرائمی مهمی مانند ربا، کلاهبرداری، مواد مخدر، تجارت جنسی و غیره می باشد. یک نکته قابل ذکر این است که پولشویی برای پنهان کردن منشا واقعی پول واقع خواهد شد.

همچنین توجه کنید که فرار مالیاتی و پنهان نمودن منشاء غیر قانونی پول نیز از دیگر دلایل وقوع جرم پولشویی می باشند. اگرچه پولشویی جرمی نو و بدیع به نظر می آید، اما منشاء این جرم به یونان باستان و فرارهای مالیاتی برمی گردد.

اما شیوع مجدد و دوباره آن در قرن بیستم و همزمان با قانون ممنوعیت فروش الکل در آمریکا بود که تجارت الکل را به شغلی زیر زمینی بدل کرده است و در نتیجه درآمد سرشار حاصل شده از این جرم با پولشویی به چرخه اقتصاد باز می گشته است.

مشکلات و مسائل حقوقی به وجود آمده در این جرم توسط وکیل پولشویی باتجربه پیگیری میشود.

بررسی اجمالی وکیل متخصص پولشویی موسی الرضا میر:

موسی الرضا میر وکیل پایه یک دادگستری با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها جرایم اقتصادی را پیگیری می‌نماید.

ایشان با توجه به تخصص خاص خود در خصوص جرایم مالی و اقتصادی از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل

مسیر دشوار پرونده‌ها اقتصادی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از وکلای در دعاوی کیفری وکالت انجام می‌دهند.

کارشناس ارشد حقوقی گرایش خصوصی دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری به شماره ۵۷۸۲۸

ویژگی وکیل پولشویی خوب
Characteristics of a good money laundering lawyer

شماره وکیل پولشویی و ادرس دفتر جهت مراجعه حضوری

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850 تلفن دفتر: 46224091

دلیل وقوع جرم پولشویی چیست؟

از طریق ارتکاب این جرم، فرد درصدد می باشد تا به این ترتیب و روش طرق اصلی کسب درآمد خویش و یا شرکت را مخفی نگه بدارد. در جرم مذبور شخص مرتکب با انجام دادن کارهایی که ظاهرا قانونی و معقول می باشند کاری خواهد کرد که تا منبع اصلی کسب درآمد را نتوان پیدا کرد. 

افراد که در اقدامات غیرقانونی مانند قاچاق مواد مخدر و رشوه یا اختلاس فعالیت می کنند، سعی می ­کنند بدون این که ردی از خویش باقی بگذارند از طریق پولشویی اصطلاحا پول خودشان را تمیز و بدین ترتیب وارد چرخه اقتصادی کشور کنند.

قانون مبارزه با پولشویی چیست؟

قانون مبارزه با پولشویی در ایران در سال 1386 تصویب شده است. این قانون شامل تعریف جرم پولشویی، روش‌های پیشگیری از پولشویی، تشدید مجازات‌های پولشویی و تشکیل واحدهای مبارزه با این جرم است.

بر اساس این قانون، جرم پولشویی شامل تحصیل، تملک، نگهداری یا استفاده از عواید حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی با علم به این که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در فعالیت‌های غیرقانونی شرکت داشته‌اند، محسوب می‌شود.

قانون مبارزه با پولشویی شامل ۱۲۳ ماده است که در آن تعریف جرم پولشویی، تشدید مجازات‌ها و تشکیل واحدهای مبارزه با پولشویی به‌ عنوان اصلی‌ترین بخش‌های آن مطرح شده‌اند. به‌طور کلی، این قانون به‌ منظور جلوگیری از پولشویی و تأمین منافع اقتصادی کشور تدوین شده است.

نمونه پرونده های کار شده وکیل پولشویی
Examples of worked cases of money laundering lawyers

4 ویژگی مهم که باید وکیل پولشویی داشته باشد

  1. دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه قوانین و مقررات مربوط به جرم پولشویی باشد.
  2. وکیل پولشویی خوب از قوانین و مقررات مربوط به جرم پولشویی اطلاعات کاملی دارد و می‌تواند بهترین راه حل‌های حقوقی را به موکلان خود پیشنهاد دهد. او باید توانایی اثبات وقوع جرم پولشویی را داشته باشد و بتواند از حقوق متهم به این جرم به خوبی دفاع کند.
  3. باید بتواند پرونده موکلان خود را به صورت کامل پیگیری کرده و در تمام مراحل دفاع از آن‌ها در دادگاه حضور داشته باشد. او با موکلان خود به خوبی ارتباط برقرار کرده و به آن‌ها توضیح می‌دهد که چه اقداماتی باید انجام دهند تا بهترین نتیجه را در پرونده خود بگیرند.
  4. حرفه ای و با اخلاق بودن و احترام به موکلان از دیگر بهترین ویژگی‌های یک وکیل مجرب پولشویی است. او می‌تواند با تحلیل و تجزیه پرونده راهکارها و رویکردهای حقوقی بهینه‌ای را به موکلان خود انتقال دهد.

7 نوع پولشویی که از نظر قانون جرم هست کدامند؟

انواع پولشویی شامل موارد زیر می‌باشد:

1. پولشویی از طریق خرید ملک:

در این روش، پول‌های حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی به کمک خرید ملک، تبدیل به منابع قانونی می‌شوند.

2. سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که فعالیت‌های آنها به راحتی قابل تردید است:

پول‌های حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی به کمک سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که فعالیت‌های آنها به راحتی قابل تردید است، تبدیل به منابع قانونی می‌شوند.

3. ایجاد شرکت‌های فرعی و تحت پوشش:

برخی شرکت‌های فرعی و تحت پوشش، به منظور پنهان کردن تمامی موارد حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی تاسیس می‌شوند. این روش یکی از رایج‌ترین روش‌های پولشویی در ایران است.

4. انتقال پول به کشورهای دیگر:

در مواردی پول‌های حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی به کمک انتقال به کشورهای دیگر، تبدیل به منابع قانونی می‌شوند و به راحتی در دسترس مجرمان برای استفاده قرار می‌گیرند.

5. فروش کالاهای غیرقانونی:

جالب است بدانید، کالاهای غیرقانونی به منظور پنهان کردن منابع و مبالغ حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی، به فروش می‌رسند، از این رو شناسایی و پیگیری قانونی این موارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

6. فعالیت در بازار سیاه و فرعی:

فعالیت در بازار سیاه و فرعی یکی دیگر از روش‌هایی است که به منظور پنهان کردن پول حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی، انجام می‌شود.

7. استفاده از شبکه‌های مجازی و ارزهای دیجیتالی:

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی به راحتی می‌توان برای پنهان کردن اموال بدست آمده از روش‌های غیرقانونی، از شبکه‌های مجازی و ارزهای استفاده کرد. این اقدامات به منظور پنهان کردن منابع و مبالغ حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی صورت می‌گیرد. در ایران، این اقدامات تحت قانون مبارزه با پولشویی، ممنوع و مجرمانه هستند و با مجازات‌های سنگینی همراه‌اند؛ از این رو رسیدگی به هریک از آن‌ها و حضور یک وکیل متخصص پولشویی در جلسات دادگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وظیفه مهم وکیل پولشویی چیست؟

وظیفه وکیل پولشویی به عنوان وکیل کیفری عبارت است از ارائه مشاوره حقوقی به موکل خود در مورد جرم پولشویی، دفاع از موکل در دادگاه و پیگیری پرونده او تا دسترسی به حداکثر حقوق و مزایای ممکن. 

وکیل پولشویی در تهران باید با قوانین و مقررات مربوط به جرم پولشویی آشنا باشد و بتواند بهترین راه حل های حقوقی را برای موکل خود پیشنهاد دهد. همچنین وکیل پولشویی باید پرونده موکل خود را به صورت کامل پیگیری کرده و به تفسیر و تحلیل تمامی موارد حقوقی موجود در پرونده او بپردازد.

چنین عملی می‌تواند به موکلان کمک کند که با جرم خود و جزئیات آن به خوبی آشنا شوند. یکی از مهم‌ترین وظایف بهترین وکیل پولشویی در تهران، ارائه مشاوره حقوقی به موکلان است.

آن‌ها همچنین موظف‌اند از تمامی اسرار موکلان به خوبی محافظت کرده و آن‌ها را در جریان روند و پیشرفت دادرسی پرونده خود در دادگاه قرار دهند.

پیگیری پرونده پولشویی توسط بهترین وکیل پولشویی

وکیل پولشویی با توجه به تخصص و تجربه‌ای که در زمینه قوانین و مقررات مربوط به جرم پولشویی دارد، وظیفه پیگیری پرونده موکل خود را به صورت کامل بر عهده می‌گیرد. او مستندات مربوط به پرونده را به دقت بررسی کرده و از صحت آن‌ها اطمینان حاصل می‌کند.

وکیل پولشویی در تهران باید در روند پیگیری پرونده، به موکلان خود مشاوره حقوقی ارائه دهد و آن‌ها را راهنمایی کند که چه اقداماتی باید انجام دهند تا بهترین نتیجه را در پرونده خود بگیرد. 

در این راستا وکیل می‌تواند بهترین رویکردهای دفاعی و راهکارهای حقوقی دفاع از جرم پولشویی را به موکلانش انتقال دهد. یک وکیل پولشویی خوب در روند پیگیری حقوقی پرونده از اطلاعات موکلان خود حفاظت می‌کند. 

همچنین در تمامی جلسات دادگاه برای دفاع از آن‌ها در کرسی وکالت می‌نشیند و موکلانش را در جریان روند پیشرفت پرونده قرار می‌دهد. به یاد داشته باشید که مهمترین کاری که وکیل باید در جریان پیگیری قانونی پرونده موکلان خود انجام دهد، تنظیم و تدوین بهترین دفاعیه‌ها با استناد بر شواهد و مدارک موجود بر پرونده و مواد قانونی مرتبط با آن است.

به چه کسی وکیل پولشویی میگویند؟!

بهترین وکیل پولشویی، فردی است که با استفاده از قوانین و مقررات مربوط به جرم و با استفاده از شواهد و مدارک موجود در پرونده و اظهارات موکلان خود، بهترین مستندات دفاعی را به دادگاه ذی‌ربط تحویل می‌دهد. 

باید در نظر داشته باشید که برای ارتباط با بهترین وکیل پولشویی لازم است که با ویژگی‌ها و مهارت‌های این وکیل آشنا شده باشد؛ از این رو باید گفت چنین وکیلی شخصی است که با دقت و تیزبینی در تمامی زوایای پنهان پرونده تجسس می‌کند تا پرونده و جرم رخ داده شده را از دیدی که از همگان پنهان است مورد بررسی قرار دهد. 

به این روش، می‌تواند در پیشرفت روند دادرسی پرونده و قضاوت قاضی نقش مهمی را ایفا کند. برای ارتباط با بهترین وکیل پولشویی در تهران می‌توانید با وکیل موسی الرضا میر از طریق تماس با شماره 09123829850 در ارتباط باشید. این وکیل پایه یک دادگستری به شما مشاوره حقوقی ارائه می‌دهد و شما را در روند حقوقی پرونده‌اتان هدایت می‌کند.

مجازات پولشویی چیست؟

بر اساس ماده 9 قانون مبارزه با پولشویی مجازات این جرم این گونه تعیین شده که: اصل مال و درآمد و عواید حاصل شده از ارتکاب جرم منشا و جرم پولشویی (و اگر موجود نبوده باشد مانند یا قیمت آن) 

مرتکب های جرم پولشویی مصادره خواهد شد و همچنین اگر که جمع اموال، درآمد و عواید مذبور تا ده میلیارد (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال بوده باشد

به حبس تعزیری درجه پنج و ارقام بیشتر از آن به حبس تعزیری درجه چهار در هر دو مورد افزون بر مجازات قبلی به جزای نقدی معادل وجوه یا ارزش مالی که مورد پولشویی هم واقع شده محکوم خواهند شد. شما میتوانید در رابطه با مجازات پولشویی با وکیل پایه یک دادگستری مشورت کنید.

رسیدگی به جرم پولشویی در صلاحیت کدام دادگاه می باشد؟

در این رابطه باید بیان نمود که دادسرای تخصصی رسیدگی و بررسی کردن جرم پولشویی دادسرای ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی (ناحیه 32 تهران) است.

شایان به ذکر می باشد در نقاطی که دادسراهای تخصصی وجود ندارند، رسیدگی به این جرم ها در صلاحیت دادسرای عمومی می باشد.

همچنین که اگر در اثناء رسیدگی به این جرم، جرائم دیگری نیز کشف بشود که در صلاحیت محاکم خاص (مانند دادگاه انقلاب یا سازمان قضایی نیروهای مسلح) نباشد، رسیدگی به همه جرائم در همان مرجعی می باشد که به جرم پولشویی رسیدگی می نماید.

خلاصه مطلب:
در این مقاله به بررسی ویژگی‌ها و وظایف و حیطه فعالیت وکیل پولشویی پرداختیم. وکیل پولشویی یک وکیل با تخصص و تجربه در زمینه قوانین و مقررات مربوط به جرم پولشویی است که به موکل خود در مورد جرم پولشویی مشاوره حقوقی می‌دهد، 

از او در دادگاه دفاع می‌کند و پرونده او را به صورت کامل پیگیری می‌کند. ارتباط با چنین وکیلی برای دادرسی پرونده‌های پولشویی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا این جرائم می‌توانند بر علیه منافع و امنیت و نظم عمومی یک جامعه صورت گیرند. به این منظور می‌توانید برای ردیافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با یک فرد متخصص با وکیل موسی الرضا میر در ارتباط باشید.

سوالات متداول از وکیل پولشویی

جرم پولشویی به معنای تحصیل، تملک، نگهداری یا استفاده از عواید حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی با علم به این که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در فعالیت‌های غیرقانونی شرکت داشته‌اند، محسوب می‌شود. از این رو جرم پولشویی یک جرم کیفری محسوب شده و پیگیری آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

انواع پولشویی شامل مواردی مانند پولشویی از طریق خرید ملک، سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که فعالیت‌های آنها به راحتی قابل تردید است، ایجاد شرکت‌های فرعی و تحت پوشش، انتقال پول به کشورهای دیگر، فروش کالاهای غیرقانونی، فعالیت در بازار سیاه و فرعی، استفاده از شبکه‌های مجازی و ارزهای دیجیتالی است.  

مجازات پولشویی در ایران شامل تحریم‌های مالی، حبس و حتی اعدام در برخی موارد است. مجازات‌های دیگری نیز ممکن است شامل جریمه، توقیف دارایی‌ها و محرومیت از حقوق شهروندی برای مجرمان در نظر گرفته شود.

وکیل پولشویی یک وکیل با تخصص و تجربه در زمینه قوانین و مقررات مربوط به جرم پولشویی است که به موکل خود در مورد جرم پولشویی مشاوره حقوقی می‌دهد، از او در دادگاه دفاع می‌کند و پرونده او را به صورت کامل پیگیری می‌کند

مقالات مرتبط

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده