وکیل کلاهبرداری

ادرس: بلوار صیاد شیرازی - جنب اورژانس قدیم -ساختمان اداری آوا - واحد یک - دفتر وکالت موسی الرضا میر

وکیل کلاهبرداری – مشاوره تخصصی در جرایم کلاهبرداری «1403»

کلاهبرداری یک جرم مالی است که در آن فرد یا افرادی با استفاده از وسایل متقلبانه، مردم را فریب داده و مال غیر را به نفع خود یا دیگران تصاحب می‌کنند. 

کلاهبرداری می‌تواند انواع مختلفی مانند کلاهبرداری پانزی، کلاهبرداری اینترنتی، کلاهبرداری در معاملات، کلاهبرداری در حکم کلاهبرداری و غیره داشته باشد. 

کلاهبرداری از جرایم تعزیری است و مجازات آن به می‌زان ضرر و زیان وارده به قربانی و منفعت کسب شده توسط مجرم بستگی دارد. 

مجازات کلاهبرداری می‌تواند شامل حبس، جزای نقدی، بازپرداخت مال برده شده و تعویض ضرر و زیان باشد.

اثبات کلاهبرداری و گرفتن حق و حقوق ممکن است در برخی پرونده‌ها با پیچیدگی همراه باشد. مشورت کردن با بهترین وکیل کلاهبرداری تهران می‌تواند به آسان و سریع‌تر شدن روند پرونده کمک کند.

 

 

مشاوره با وکیل کلاهبرداری

قبول وکالت توسط وکیل متخصص

پیگیری وکیل تا مرحله نهایی

وکیل پایه یک کلاهبرداری

اسلایدر گوشی

منظور از کلاهبرداری سایبری چیست

کلاهبرداری سایبری یک نوع جرم رایانه‌ای است که در آن فرد یا گروهی با استفاده از اینترنت و خدمات مرتبط با آن، مردم را فریب داده و از آن‌ها سودجویی می‌کنند. کمک گرفتن از یک وکیل برای کلاهبرداری اینترنت در این مواقع بسیار حائز اهمیت است. کلاهبرداری اینترنتی می‌تواند شامل سرقت اطلاعات شخصی، اعتباری یا بانکی، ارسال ایمیل‌های جعلی، ایجاد سایت‌های تقلبی، ارائه پیشنهادات غیرمنطقی یا دروغین، فروش محصولات کالایی یا خدماتی که وجود ندارند و غیره باشد.

کلاهبرداری اینترنتی می‌تواند به قربانیان آن ضرر‌های مالی، روانی یا حتی جسمی وارد کند. برای جلوگیری از کلاهبرداری اینترنتی، باید از امنیت اطلاعات خود در فضای مجازی اطمینان حاصل کنید و به هیچ پیشنهاد یا درخواستی که مشکوک است پاسخ ندهید. همچنین در صورت بروز هرگونه کلاهبرداری اینترنتی، باید به کمک یک وکیل برای کلاهبرداری اینترنتی از طریق سایت پلیس فتا یا دادسرای جرایم رایانه‌ای شکایت کنید.

خدمات تخصصی وکیل کلاهبرداری

وکلای متخصص ما

‎⁨وکلای متخصص ما

قبول وکالت در دعاوی خانواده:

مطالبه و اجرای مهریه-ازدواج مجدد مرد-سلب حضانت-نفقه-طلاق-طلاق توافقی-طلاق از طرف مرد-طلاق از طرف زن-نفقه فرزند- نفقه زن

و دیگر موارد مربوط به دعاوی خانواده….

بررسی اجمالی وکیل پایه یک کلاهبرداری موسی الرضا میر

جناب آقای موسی الرضا میر وکیل پایه یک دادگستری با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها کلاهبرداری را پیگیری می‌نماید.

ایشان با توجه به تخصص خاص خود در خصوص جرایم مالی و اقتصادی از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها اقتصادی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید

 که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از وکلای در دعاوی کیفری وکالت انجام می‌دهند.

کارشناس ارشد حقوقی گرایش خصوصی دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری به شماره ۵۷۸۲۸

ویژگی وکیل کیفری خوب
Features of a good fraud lawyer

شماره وکیل کلاهبرداری و آدرس دفتر جهت مراجعه حضوری

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850

تلفن دفتر: 46224091

4 تا از رایجترین جرایم کلاهبرداری که صورت میگیرد؟

جرایم کلاهبرداری بسیار متنوع و گوناگون هستند. در صورتی که با هرکدام از انواع آن رو به رو شدید، بهتر است قبل از انجام هرکاری با یک وکیل حرفه ‌ای کلاهبرداری در ارتباط باشید. برخی از شایع‌ترین انواع کلاهبرداری عبارتند از:

1. کلاهبرداری با خودرو:

در این نوع کلاهبرداری، فرد یا افرادی با ارائه اطلاعات نادرست یا جعلی درباره خودرویی که قصد خرید یا فروش آن را دارند، مردم را فریب می‌دهند و از آن‌ها سودجویی می‌کنند.

2. کلاهبرداری ملکی:

در این نوع کلاهبرداری، فرد خاطی با استفاده از اسناد جعلی یا اظهارات دروغین در معاملات ملکی، مالکیت ملک را سلب یا تغییر می‌دهند.

3. کلاهبرداری رایانه ای:

در این نوع کلاهبرداری، افراد مجرم با استفاده از اینترنت و خدمات مرتبط با آن، مردم را گول‌زده و از آن‌ها سودجویی می‌کنند. مثلا با ارسال ایمیل‌های جعلی، ایجاد سایت‌های تقلبی، فروش محصولات کالایی یا خدماتی که وجود ندارند و غیره.

4. کلاهبرداری با چک:

در این نوع کلاهبرداری، با کشیدن چک‌های بلامحل، سرقتی یا جعلی، مال غیر را تصاحب می‌کنند یا از پرداخت بدهی خود دریغ می‌کنند.

این‌ها فقط برخی از انواع کلاهبرداری هستند و روش‌های جدید و مبتکرانه‌ای برای انجام این جرم همواره در حال ظهور هستند. برای جلوگیری از کلاهبرداری، باید با یک وکیل دعاوی کلاهبرداری در ارتباط باشید و همیشه مراقب و محتاط باشید

 و به هیچ پیشنهاد یا درخواستی که مشکوک است پاسخ ندهید. همچنین در صورت بروز هرگونه کلاهبرداری، باید از طریق مراجع قضایی شکایت کنید و از حق خود دفاع کنید.

نمونه پرونده های کار شده وکیل موسی الرضا میر
Examples of worked cases of lawyer Musa Reza Mir

مجازات کلاهبرداری وکیل از موکل چیست؟

کلاهبرداری وکیل از موکل یک نوع تخلف حرفه‌ای است که در آن وکیل با سوء استفاده از اعتماد و وکالتنامه موکل، اقدام به سرقت یا تصاحب مال یا حقوق موکل می‌کند. 

این نوع کلاهبرداری می‌تواند شامل دریافت وجه بیش از حق وکالت، عدم پرداخت ثمن معامله به موکل، انجام معاملات نامناسب یا مخالف منافع موکل، انتقال مالکیت ملک موکل به نفع خود یا دیگران و غیره باشد. 

کلاهبرداری وکیل از موکل علاوه بر اینکه یک جرم مالی است، نقض اخلاق حرفه‌ای وکالت نیز محسوب می‌شود و مجازات آن بستگی به می‌زان ضرر و زیان وارده به موکل و منفعت کسب شده توسط وکیل دارد؛

بنابراین باید برای انتخاب یک وکیل متخصص کلاهبرداری دقت کنید تا یک وکیل خوب را برای مشاوره پیدا کنید. مجازات کلاهبرداری وکیل از موکل می‌تواند شامل حبس، جزای نقدی، رد مال، تعویض ضرر و زیان، انفصال از وکالت و غیره باشد.

چگونه میتوان اثبات جرم کلاهبرداری کرد؟

اثبات جرم کلاهبرداری یکی از موارد پیچیده و دشوار در حقوق است که نیاز به دانش و تخصص حقوقی دارد. از این رو برای انجام این کار شما به یک وکیل پایه یک کلاهبرداری نیاز دارید. 

برای اثبات جرم کلاهبرداری باید سه عنصر قانونی، مادی و معنوی آن را ثابت کرد. عنصر قانونی به ماده یا موادی اشاره دارد که جرم را تعریف می‌کنند. عنصر مادی به عمل یا اقدامی اشاره دارد که جرم را تشکیل می‌دهد. 

عنصر معنوی به نیت یا سوءنیت مجرم اشاره دارد که جرم را مرتکب می‌شود. ادله اثبات جرم کلاهبرداری می‌توانند شامل اقرار، شهادت، قسامه، سوگند و علم قاضی باشند.

وکیل کلاهبرداری خوب شخصی است که در پرونده‌های مربوط به کلاهبرداری فعالیت می‌کند و با داشتن تسلط کامل به قوانین می‌تواند از حق موکل خود دفاع کند. وکیل پایه یک کلاهبرداری می‌تواند به شاکی یا متهم کمک کند تا با جمع‌آوری و ارائه ادله محکمه‌پسند، جرم خود را اثبات یا رد کنند. 

وکیل می‌تواند در موارد مختلفی مانند کلاهبرداری خودرو، کلاهبرداری ملکی، کلاهبرداری اینترنتی، کلاهبرداری با چک و غیره به موکل خود خدمت‌رسانی کند. وکیل خوب کلاهبرداری باید دارای ویژگی‌هایی مانند تجربه، تخصص، تحقیق، تحلیل، بررسی، پیگیری، اعتمادسازی و انعطاف‌پذیری باشد

آیا بین انجام کلاهبرداری و اقدام به شروع آن تفاوت وجود دارد؟

بله، بین انجام کلاهبرداری و اقدام به شروع آن تفاوت وجود دارد. انجام کلاهبرداری یعنی مرتکب با استفاده از وسایل متقلبانه، موفق شده باشد مال غیر را به نفع خود یا دیگران تصاحب کند. اما اقدام به شروع کلاهبرداری یعنی مرتکب با وجود توسل به وسایل متقلبانه، به علت دخالت یا وجود مانعی خارج از اختیار خود، نتوانسته باشد مال غیر را ببرد. برای مثال، اگر کسی با ارسال ایمیل جعلی به شخصی، از او خواسته باشد که مبلغی را به حسابی واریز کند و شخص مورد نظر این کار را انجام دهد، جرم کلاهبرداری اینترنتی انجام شده است.

در این شرایط بهترین کار کمک گرفتن از یک وکیل برای اثبات کلاهبرداری است. اما اگر شخص مورد نظر متوجه تقلب شده و از واریز پول خودداری کند، جرم کلاهبرداری اینترنتی انجام نشده و فقط اقدام به شروع آن واقع شده است.

مجازاتهای کلاهبرداری در قانون جمهوری اسلامی ایران

مجازات کلاهبرداری بستگی به نوع و شدت جرم، مقدار مال برده شده، نوع وسیله متقلبانه و همچنین شخصیت و سابقه متهم دارد؛ البته استخدام یک وکیل کلاهبرداری خوب ممکن است باعث عادلانه‌تر شدن مجازات برای هردو طرف شود.

 بر اساس قانون تشدید مجازات مرتکبین کلاهبرداری، اختلاس و ارتشا، مجازات کلاهبرداری از یک تا ده سال حبس و جزای نقدی معادل مال برده شده و بازگرداندن آن به صاحب مال است.

کلاهبرداری با استفاده از سند یا نوشته‌ای که موجب التزام یا برائت ذمه شود، مجازات از شش ماه تا دو سال حبس و جزای نقدی معادل مال برده شده است. اگر کلاهبرداری با استفاده از عناوین دولتی یا نظامی یا مذهبی یا علمی یا اجتماعی یا انجام شود، مجازات از دو تا ده سال حبس و انفصال دائم از خدمات دولتی و جزای نقدی معادل مال برده شده است.

اگر کلاهبرداری با استفاده از وسایل الکترونیکی یا رایانه‌ای یا اینترنتی یا تلفنی یا پیامکی یا هر نوع ارتباط جمعی انجام شود، مجازات از یک تا پنج سال حبس و جزای نقدی معادل مال برده شده و مصادره وسایل مورد استفاده است. 

اگر کلاهبرداری با استفاده از تبانی چند شخص یا ایجاد رغبت کاذب در انجام معامله یا معرفی عرض مال خود به مال غیر انجام شود، مجازات از یک تا سه سال حبس و جزای نقدی معادل مال برده شده است.

این‌ها فقط برخی از انواع مجازات کلاهبرداری هستند که در قانون مشخص شده‌اند. برای اینکه بتوانید از حق خود در دادگاه چه به عنوان متهم یا شاکی دفاع کنید لازم است با بهترین وکیل کلاهبرداری تهران مشورت کنید.

اگر کلاهبرداری تکرار شود چه مجازاتی دارد؟!

مجازات تکرار کلاهبرداری بستگی به نوع جرم دارد. اگر جرم کلاهبرداری از نوع حدی باشد، یعنی جرمی که مجازات و شرایط آن در اسلام تعیین شده است، مثل زنا، مصرف مشروبات، قذف و سرقت حدی، برای تکرار سوم جرم، مجازات اعدام است. 

اما اگر جرم کلاهبرداری از نوع تعزیری باشد، یعنی جرمی که مجازات و شرایط آن توسط حکومت تعیین شده است، مثل کلاهبرداری خودرو، کلاهبرداری ملکی، کلاهبرداری اینترنتی و کلاهبرداری با چک، برای تکرار جرم، مجازات حبس و جزای نقدی تشدید می‌شود.

در هرکدام از انواع حدی و تعزیری حضور یک وکیل دعاوی کلاهبرداری می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.

مزایای استفاده از وکیل کلاهبرداری چیست؟

استفاده از وکیل کلاهبرداری می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. یک وکیل متخصص کلاهبرداری علاوه بر آشنایی با قوانین کلاهبرداری، به انواع کلاهبرداری و نحوه انجام آن‌ها آگاه و آشنایی کافی دارد.

بهترین وکیل کیفری می‌تواند به شما در موارد زیر کمک کند:

  1. اثبات کلاهبرداری انجام شده از موکل خود و مستندسازی مدارک و شواهد مربوطه
  2. جبران ضرر و خسارت‌های وارده به موکل خود و تعقیب حقوقی کلاهبردار
  3. مانع از کلاهبرداری مجدد متهم نسبت به سایر افراد و افشای هویت و روش‌های او
  4. مشاوره و راهنمایی موکل خود در مراحل رسیدگی و دادرسی و انتخاب راه حل مناسب
  5. افزایش شانس موفقیت در پرونده و کاهش هزینه‌های پرونده

بنابراین، استفاده از وکیل برای اثبات کلاهبرداری می‌تواند برای شما مزایای بسیاری داشته باشد و به شما در احقاق حقتان کمک کند. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید هزینه وکیل برای کلاهبرداری را بررسی کنید و به اندازه بودجه خود برای این امر هزینه کنید.

هزینه و دستمزد وکیل کلاهبرداری چقدر است؟

هزینه وکیل برای کلاهبرداری بستگی به نوع و شدت پرونده، تخصص و تجربه وکیل، می‌زان زمان و تلاش مورد نیاز و همچنین نرخ‌های متداول در بازار دارد. به طور کلی، هزینه وکیل کلاهبرداری به دو بخش تقسیم می‌شود: هزینه اولیه و هزینه نهایی.

 هزینه اولیه معمولاً برای مشاوره، بررسی پرونده، تهیه مدارک و شواهد و انجام اقدامات اولیه پرداخت می‌شود. هزینه ن‌هایی برای انجام دادرسی، مذاکره با طرف مقابل، تحویل مال به صاحب حق و دریافت حکم قطعی پرداخت می‌شود. 

هزینه اولیه معمولاً ثابت و قابل توافق است، اما هزینه ن‌هایی ممکن است به صورت درصدی از مبلغ پرونده یا به صورت ثابت تعیین شود.

حق الوکاله وکیل در کلاهبرداری ممکن است بین چند صد هزار تومان تا چند می‌لیون تومان متفاوت باشد. بنابراین، برای انتخاب وکیل مناسب برای کلاهبرداری، لازم است علاوه بر هزینه، به سایر عوامل مانند تخصص، تجربه، اعتبار و رضایت مشتریان نیز توجه کرد.

چگونه جرم کلاهبرداری را تشخیص بدهیم؟

برای تشخیص کلاهبرداری، باید سه شرط را بررسی کرد: اول اینکه فرد متهم از مانور متقلبانه‌ای برای فریب قربانی استفاده کرده باشد. دوم اینکه قربانی به دلیل فریبکاری متهم، مال خود را در اختیار او قرار داده باشد. سوم اینکه مال برده‌شده، متعلق به قربانی باشد. برای اثبات کلاهبرداری، باید از ادله مختلفی مانند اقرار، شهادت، اسناد و علم قاضی استفاده کرد. اگر شما قربانی کلاهبرداری شده‌اید، بهتر است از مشاوره وکیل پایه یک دادگستری کلاهبرداری برای طرح شکایت و پیگیری پرونده خود استفاده کنید.

آیا خیانت در امانت هم جزو کلاهبرداری می‌شود؟

خیر، خیانت در امانت و کلاهبرداری دو جرم متفاوت هستند. تفاوت اصلی آن‌ها در این است که در کلاهبرداری، فرد متهم با حیله و تقلب، مال دیگری را به طور نامشروع تصاحب می‌کند، در حالی که در خیانت در امانت، فرد متهم مالی را که به صورت قانونی و با رضایت صاحبش در اختیار داشته، به ضرر او تصرف یا تلف یا مفقود می‌کند. بنابراین، در کلاهبرداری، عنصر فریب وجود دارد، اما در خیانت در امانت، عنصر رضا وجود دارد. همچنین، مجازات این دو جرم نیز متفاوت است.

مجازات کلاهبرداری بستگی به نوع و شدت آن دارد و می‌تواند از یک تا ده سال حبس و جزای نقدی معادل مال برده شده باشد. مجازات خیانت در امانت نیز از شش ماه تا سه سال حبس است.

برای اینکه مطمئن شوید حقتان در دادگاه کاملا احقاق می‌شود بهتر است از یک وکیل کمک بگیرید؛ همچنین در هنگام انتخاب وکیل مناسب به ویژگی‌هایی مانند تجربه، مدرک، سابقه و حق الوکاله وکیل در کلاهبرداری دقت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مشاوره با وکیل درباره جرم کلاهبرداری چه فایده ای دارد؟

از آن جا که جرم کلاهبرداری جزو پیچیده ترین و مهم  ترین جرایم اقتصادی می باشد و شرایط اثبات جرم کلاهبرداری و پیگیری آن بسیار دشوار و یک روند طولانی و تخصصی دارد شما باید از افراد آگاه مانند وکلا مشاوره حقوقی بگیرید.

رد مال در جرم کلاهبرداری چیست؟

یکی از ویژگی‌ های مهم جرم کلاهبرداری این است که قاضی دادگاه در زمان صدور حکم به مجازات نسبت به اموال کلاهبرداری شده نیز تعیین تکلیف خواهد کرد و در اصطلاح حقوقی رد اموال موضوع جرم را نیز به عنوان بخشی از مجازات مرتکب در دادنامه مورد اشاره قرار می دهد.

تعلیق اجرای مجازات کلاهبرداری یعنی چه؟

با اصلاح قسمتی از قانون مجازات اسلامی در بهار سال 1399 در پرونده های کلاهبرداری در صورتی که مال موضوع جرم بعد از تقویم از صد میلیون تومان تجاوز نکند، در صورت محکومیت متهمین امکان تعلیق تمام یا بخشی از مجازات متهم وجود دارد.

ادامه دارد…

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده