مشاوره حقوقی املاک

مشاوره حقوقی املاک

همانطور که مشخص است املاک جمع ملک است که عبارت ملک نیز خود به دو معنا می باشد، یکی ملک به معنای دارایی و اموال و دیگری به معنای زمین و ساختمان می باشد که منظور از ملک در اینجا زمین و ساختمان است. آنچه قبل از هر امری در مشاوره حقوقی املاک مورد توجه است دقت نظر به این امر است که مشاور حقوقی در زمینه املاک علاوه بر تسلط نسبت به قوانین و قواعد مربوط به زمین و ساختمان باید از تجربه بالایی بهره مند باشد. چون که قواعد مربوط به شهرداری، زمین شهری، جهاد کشاوری و… مداوم در حال تغییر هستند.

وکیل جناب آقای موسی الرضا میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها کیفری را پیگیری می‌نماید.
ایشان با توجه به تخصص خاص خود در خصوص جرایم مالی و اقتصادی از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها اقتصادی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از وکلای در دعاوی کیفری وکالت
انجام می‌دهند .

کارشناس ارشد حقوقی گرایش خصوصی دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری به شماره ۵۷۸۲۸

تخصص و‌ مهارت:

 • وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب

 • وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور و دادگاه های تجدید نظر

 • وکالت تخصصی در سازمان تعزیرات حکومتی(قاچاق کالا و ارز ، دعاوی رفع تعهد‌ ارزی ، دعاوی تعزیرات در امور پزشکی ، بهداشتی ، دارویی‌ و دعاوی گمرکی‌ )
 • وکالت در دعاوی ارز دیجیتال‌ (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
 • وکالت تخصصی در جرایم کارکنان دولت
 • وکالت در دعاوی شرکت ها و ورشکستگی
 • وکالت در دعاوی اصل ۴۹

 • وکالت در دعاوی کلاهبرداری ، اختلاس ،ارتشا ،جرایم سایبری ،جرایم مالیاتی ،پول شویی‌ ، قاچاق کالا و ارز ، جرایم بانکی ، جرایم بیمه ، اخلال در نظام صادراتی کشور ،جرایم گمرکی ، جرایم بورسی ، اخلال در نظام پولی و بانکی ، اخلال در نظام تولیدی کشور ،ربا و ربا خواری

برخی از پرونده های مهم:

 • وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی (از قبیل پرونده میلاد حاتمی)

 • وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودرو های لیزینگی

 • وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز

 • وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری

 • وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850 تلفن دفتر: 46224091

مشاوره حقوقی املاک توسط وکیل ملکی

مشاوره حقوقی املاک توسط وکیل ملکی، به معنای ارائه راهنمایی و مشاوره حقوقی در امور مربوط به خرید، فروش، اجاره، اقامت، رهن و سایر مسائل مرتبط با املاک است. وکیل ملکی، به عنوان یک حقوقدان متخصص در زمینه حقوق املاک، دارای دانش و تخصص لازم در امور قانونی مربوط به املاک بوده و می‌تواند به افراد در این زمینه به عنوان مشاور حقوقی خدمت کند.

وکیل ملکی می‌تواند به شما در فرایند خرید و فروش املاک با ارائه مشاوره حقوقی در زمینه املاک مشاوره دهد. او می‌تواند با ارائه مشاوره حقوقی شما را در جنبه‌های قانونی مربوط به قراردادها، معاملات، تفاوت‌های قانونی بین انواع املاک و سایر مسائل مرتبط راهنمایی کند. یکی دیگر از جنبه‌های مشاوره حقوقی در زمینه املاک، مشاوره در تهیه قراردادهای اجاره و رهن، حفاظت از حقوق شما به عنوان مالک و سایر مسائل مرتبط است.

در صورت بروز منازعات قانونی مربوط به املاک، وکیل ملکی می‌تواند با ارائه مشاوره حقوقی و نمایندگی حقوقی به شما در حل و فصل آنها کمک کند. وکیل شما را در اخذ حقوق، دفاع از منافع و حل منازعات از طریق مذاکره و داوری یا جبران خسارت، در دادگاه همراهی می‌کند.

شما با دریافت مشاوره حقوقی آنلاین املاک توسط وکیل ملکی می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در معاملات املاک خود با قوانین و مقررات مربوطه پیش می‌روید و حقوق و منافع شما حفظ می‌شود. همچنین، وکیل ملکی می‌تواند به شما در درک و دریافت بهتر قوانین و مقررات مربوط به املاک کمک کرده و راهنمایی حقوقی در تصمیم‌گیری‌های مهم مربوط به املاک ارائه دهد.

مزایای اخذ مشاوره حقوقی املاک

اخذ مشاوره حقوقی املاک از وکیل ملکی یا حقوقدان متخصص در زمینه حقوق املاک، به شما مزایای مهمی ارائه می‌دهد:

 1. دسترسی به تخصص و تجربه: وکیل ملکی به عنوان یک حقوقدان متخصص در زمینه حقوق املاک، دارای دانش عمیق و تجربه لازم در این حوزه است. او با قوانین، مقررات و روند های قانونی مربوط به امور املاک آشناست و می‌تواند شما را راهنمایی کند.
 2. حفاظت از حقوق و منافع: امور مربوط به املاک ممکن است پیچیده و غیرقابل فهم بوده و برخی از افراد ممکن است درک کاملی از حقوق خود نداشته باشند. با مشاوره حقوقی املاک، وکیل ملکی می‌تواند به شما کمک کند تا حقوق و منافع خود را در معاملات املاک حفظ کرده و از تخلفات و نقض قوانین جلوگیری کنید.
 3. راهنمایی در تصمیم‌گیری: خرید، فروش، اجاره و سایر معاملات املاک تصمیمات مهمی هستند و ممکن است تأثیر زیادی در زندگی شما داشته باشند. مشاوره حقوقی در زمینه املاک می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری‌های مربوط به امور املاک کمک کرده و با بررسی حقوقی معاملات، شما را از مشکلات و خطرات ناشی از تصمیمات نادرست محافظت کند.
 4. حل و فصل منازعات: در صورت بروز منازعات قانونی مربوط به املاک، وکیل با ارائه مشاوره حقوقی املاک می‌تواند به شما کمک کند تا ادعاها و شکایات را به درستی مطرح کنید.
 5. اطمینان حاصل کردن از رعایت قوانین: قوانین و مقررات مربوط به امور املاک پیچیده و متنوع هستند و ممکن است با تغییرات قابل توجهی مواجه شوند. با مشاوره حقوقی املاک، شما می‌توانید از رعایت قوانین و مقررات جاری و به‌روز باخبر شوید و خطرات قانونی را کاهش دهید.

به طورکلی، اخذ مشاوره حقوقی آنلاین املاک از وکیل ملکی می‌تواند به شما کمک کند تا در معاملات املاک خود بهترین تصمیم‌ها را بگیرید، حقوق و منافع خود را حفظ و از تخلفات قانونی جلوگیری کنید. همچنین، مشاوره حقوقی به شما اطمینان می‌دهد که در تمام فرایند مرتبط با امور املاک، از نظر قانونی درست عمل می‌کنید و ریسک‌های احتمالی را کاهش می‌دهید.

قانون امور املاک

در خصوص املاک متاسفانه قوانین داخلی کامل نمی باشند و صرفا موادی از قانون ثبت و قانون مدنی و هم چنین قانون پیش فروش آپارتمان تنها قوانین مهم این گرایش از حقوق هستند. همچنین در زمینه مالک و مستاجر نیز قوانین متعددی تصویب شده است که با توجه به این امر که منشاء دعاوی طرفین نسبت به املاک است این قوانین را نیز در چهارچوب دعاوی املاک طبقه بندی می کنند. به قانون دیگری نیز در خصوص اختلافات همایسگان می توان اشاره داشت و آن قانون تملک آپارتمان ها است که این قانون نیز به علت قدمت در تصویب چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد و کمبود قانونی جامع در این موضوع مهم احساس می شود. شما میتوانید برای حل دعاوی املاک خود از مشاوره حقوقی املاک با وکیل ملکی استفاده کنید

تقسیمات دعاوی کیفری

به صورت کلی دعاوی ملکی به سه دسته تقسیم بندی می شوند. دسته اول دعاوی ملکی کیفری، دعاوی می باشند که نیازمند طرح دادخواست کیفری می باشند. به عنوان مثال دعاوی فروش مال غیر، خیانت در امانت، انتقال منافع مال غیر، جعل اسناد، استفاده از سند مجعول، معامله معارض، کلاهبرداری در خرید و فروش املاک و… دعاوی ملکی کیفری به حساب می آیند.

دسته دوم دعاوی ملکی حقوقی می باشند، این دسته از دعاوی بیشترین حجم پرونده حقوقی را در مراجع قضایی به خود اختصاص داده اند. دعاوی مانند ابطال قرارداد، فسخ قرارداد، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به فک رهن و… در دسته این دعاوی قرار می گیرند. در این نوع از دعاوی جرمی صورت نمی گیرد و در بیشتر موارد به علت عدم تعهد طرفین به یکی از شرایط معامله به وجود می ‌آیند.

دسته سوم دعاوی ثبتی ملکی می باشند، این دعاوی در رابطه با ثبت اسناد و املاک می باشند. دعاوی مانند ابطال سند رسمی مشاعی، ابطال سند مالکیت معارض، افراز ملک و…. دعاوی ثبتی ملکی به حساب می آیند. این دعاوی وقتی ایجاد می شوند که در زمان خرید و فروش یا انتقال سند مشکلی در مفاد سند یا پروسه انتقال پیش آید. دعاوی ثبتی ملکی به قوانین خاص مستند می شوند و طرح و پیگیری این دسته کار آسانی نمی باشد.

دادگاه صالح در دعاوی املاک

اگر دعوای ملکی از نوع حقوقی باشد، اصل بر این است که دادگاه محل وقوع مال غیرمنقول صالح به رسیدگی به اصل دعوا است. همچنین اگر دعوای ملکی از نوع کیفری باشد، اصل بر این است که دادگاه محل وقوع جرم، صلاحیت رسیدگی به موضوع را خواهد داشت. مانند آن که دعوای الزام به تنظیم سند رسمی که یک دعوای ملکی حقوقی است در محل وقوع مال غیرمنقول اقامه می شود.

خلاصه مطلب

در این مقاله درمورد امور قانونی مربوط به املاک و نقش یک مشاور حقوقی و وکیل در این زمینه صحبت کردیم. امور و معاملات ملکی از شایع‌ترین تصمیمات انسان‌ها هستند که در صورت بروز هرگونه مشکل و تخلف می‌توانند عواقب جبران نا‌پذیری به همراه داشته باشند. از این رو دریافت مشاوره حقوقی املاک در این امور از اهمیت بالایی برخوردار است. برای دریافت مشاوره و راهنمایی حقوقی در این زمینه با وکیل موسی الرضا میر از طریق شماره تماس 09123829850 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

 1. امور حقوقی ملکی کدامند؟

امور حقوقی ملکی شامل قوانین و مقررات مربوط به خرید، فروش، اجاره، رهن و سایر معاملات املاک مانند تنظیم قراردادها، حقوق مالکیت، مشکلات مربوط به تقاضاها و منازعات قانونی است.

 1. وکیل ملکی کیست؟

وکیل ملکی یک حقوقدان متخصص در زمینه حقوق املاک است که مشاوره حقوقی آنلاین املاک و نمایندگی حقوقی در معاملات املاک را بر عهده می‌گیرد.

 1. هزینه مشاوره حقوقی املاک چقدر است؟

هزینه مشاوره حقوقی در زمینه املاک به موارد مختلف از جمله پیچیدگی معامله، محل قرارگیری وکیل و توافقات خاص بستگی دارد و ممکن است متفاوت باشد. عموماً بر اساس ساعت کاری وکیل یا بر اساس توافق قبلی بین طرفین تعیین می‌شود.

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده