وکیل بانکی— وکیل متخصص و باتجربه در دعاوی بانکی ⚖️

وکیل بانکی

امروز درباره حیطه فعالیت وکیل بانکی به عنوان یک وکیل حقوقی و مشاوره حقوقی با وی صحبت خواهیم کرد. با توجه کردن به کارایی بانک‌ها در زندگی مردم در جامعه و کسب درآمدشان، شرایط یک ارتباط دوجانبه و بسیار سودمند برای هر دو طرف ایجاد شده و انجام اقدامات بانکی، مخصوصا در مورد های دشوار و پیچیده نیازمند شخص متخصص و مطلع در این زمینه می باشد. 

تعداد زیادی از مردم عادی در جامعه ما و شرکت ‌های دولتی و خصوصی، تجار و… به روش های گوناگون و مختلفی با بانک‌ها سر و کار دارند، من جمله سرمایه‌گذاری ‌های عظیم و بزرگ، استفاده کردن از تسهیلات بانکی و دریافت وام‌های کلان و بزرگ…

پس در نتیجه با توجه داشتن به این ارتباطات گسترده و بسیار پیچیده که بین این اشخاص مراکز و بانک‌ها، برخوردهایی ممکن می باشد به وجود بیاید و مشکلات حقوقی برای آن‌ها مطرح بشود.

شماره وکیل بانکی و ادرس دفتر جهت مراجعه حضوری

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850 تلفن دفتر: 46224091

دعاوی مطروحه در حقوق بانکی کدام اند؟

یکی از مهم ترین و حساس ترین دعاوی در حوزه حقوق بانکی، دعوای راجع به ابطال قراردادهای بانکی می باشد، من جمله ابطال قرارداد اجاره به شرط تملیک، ابطال قرارداد فروش اقساطی، ابطال قرارداد مشارکت مدنی و ابطال قرارداد مضاربه.

در بعضی موردها نیز وکیل بانکی، ابطال شرط ضمن عقد در قراردادهای بانکی را از دادگاه تقاضا خواهد کرد. شایان ذکر است که بعضی جهات به صورت کلی باعث ابطال قراردادهای بانکی خواهند شد که آن ها را جهات عمومی ابطال قراردادهای بانکی می نامند. جهات عمومی ابطال قرارداد معمولا از مقررات قانون مدنی و قواعد فقهی و همچنین شرعی حاکم بر قراردادهای بانکی نشات گرفته اند.

به هر حال هر کدام از قراردادهای بانکی ممکن می باشد به جهات خاصی نیز ابطال بشود برای قراردادهای بانکی می توان از وکیل قرارداد نیز راهنمایی گرفت.

وکیل بانکی کیست؟

امروزه افراد برای انجام کارهای خود در  زمینه های گوناگون به بانک ها زیاد رفت و آمد می کنند. وجود قوانین پیچیده ای که در این زمینه وجود دارد سبب شده تا شاخه حقوقی به نام وکیل بانکی بوجود بیاید. علاوه بر این بسیاری از شرکت های خصوصی و دولتی برای پیشگیری از بروز مشکلات مالی و حسابرسی به وکیل بانکی با تجربه مراجعه می کنند.

وکیل برای دعاوی سفته بانکی:

یکی از متداول ترین دعوا ها امروزه دعائی سفته است. انتخاب یک وکیل بانکی خوب در این زمینه بسیارمهم است.

سفته یک سند تجاری و وسیله کسب اعتبار است. امروزه سفته برای پرداخت پول استفاده نمی شود. بلکه برای ضمانت وام یا ضمانت شخصی برای برگشت مال کاربرد دارد.

وظایفت یک وکیل پایه یک بانکی متخصص:

شاید شما نیز ار خود بپرسید وظیفه وکیل بانکی چیست؟ وکیل بانکی با اطلاعات کامل از قوانین بانکی می تئاند به شما در تمامی پرونده های حقوقی و بانکی کمک کند.

یک وکیل خوب باید با تمام قوانین جدید بانکی نیز آشنایی داشته باشد. چرا که برخی از مشکلات بر اثر نا آگاهی از قوانین جدید بوجود می آید. از وظایف مهم یک وکیل در این زمینه آماده کردن متن پیشنویس قراردادها و داشتن اطلاعات کافی نسبت به مزایده و مناقصه می باشد.

مورد سوم این است که وکیل بانکی باید نسبت به تمام قوانین چک و سفته آگاهی کامل داشته باشد.

ویژگی های وکیل بانکی با تجربه:

در ادامه ویژگی های مهم وکیل بانکی را معرفی می کنیم:

  1. داشتن سابقه کار
  2. آشنایی با تمام قوانین جدید بانکی
  3. آشنایی با قوانین مرتبط بانک ها
  4. تعهد کار

هزینه و دستمزد وکیل بانکی چقدر است؟

هزینه یک وکیل بانکی به موارد زیادی از جمله نوع دعاوی بانکی ، میزان مهارت وکیل و سابقه آن شخص بستگی دارد. از میان این موارد مهم ترین آن میزان سابقه است.

تغییر هزینه به نوع کارکرد وکیل شما بستکی دارد. به همین دلیل نمی توان یک هزینه ثابت را در نظر گرفت.

دعوای مطالبه وجه نقد به چه صورت هست؟

در این مورد باید بیان کرد که بعضا این مورد مطرح می ‌شود که فردی که برای دریافت تسهیلاتی مانند وام از بانک اقدام نموده است به ‌عنوان تضمین در نزد بانک اسناد تجاری قرار داده که این اسناد تجاری شامل سند، سفته و برات می‌ شوند

و هروقت که شخص نتواند وام خودش را سر زمان مقرر پرداخت کند بانک از محل این تضمین به‌عنوان راهی برای رسیدن به حقوق خویش استفاده خواهد کرد و دعوای مطالبه وجه نقد تسهیلاتی که به شخص وام‌ گیرنده داده که ممکن است شخص حقیقی و یا حقوقی یعنی شرکت‌ها باشد را مطرح می‌ کند.

دعوای فک رهن چیست؟

یکی از دعاوی مهمی که در بیشترین حالت مطرح شده است دعوای فک رهن می باشد، در این که فک رهن به چه چیزی می گویند

باید بیان کرد که بانک‌ها برای ارائه کردن تسهیلاتی مانند وام از مشتریان خویش وثیقه دریافت می‌ کنند‌ حال این وثیقه می‌تواند که به شکل مال منقول و یا حتی غیرمنقول بوده باشد به حالتی که در مال منقول که شامل سپرده‌ها و ضمانت‌های بانکی  و اسناد تجاری مانند چک و سفته و برات هستند

بانک به‌ عنوان تضمین از فرد مشتری دریافت می نماید و اموال غیرمنقول که شامل سند ملک‌های مسکونی و تجاری می‌ شود. حال وقتی که بانک مورد نظر وثیقه مذبور را از فرد وام‌گیرنده دریافت کند و در قبال آن وام به وی پرداخت نماید بعد از اتمام دوره پرداخت وام باید از وثیقه دریافتی فک رهن کند.

یعنی این که آن را به فرد وام‌گیرنده ای که به صورت کامل و به ‌طور منظم قسط وام خود را پرداخت نموده بازگرداند در حالتی که از انجام این عمل خودداری کند و با وجود پرداخت کردن وام از طرف وام‌گیرنده از سند ملکی فک رهن نکند شخص وام‌ گیرنده می‌ تواند که بر علیه بانک مورد نظر اقامه دعوا کند.

سوالات متداول از وکیل بانکی:

برای طرح شکایت علیه بانک به وکیل بانکی احتیاج است؟

✅ قطعا برای این کارباید به وکیل بانکی متخصص مراجعه کنید. چراکه این مسائل دارای پیچیدگی های خاص خودش است.

آیا در دعاوی بانکی می توان به رای دادگاه اعتراض کرد؟

✅ بله قطعا با کمک یک وکیل خوب می توان این کار را انجام داد.

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده