وکیل مهریه

وکیل مهریه

در اولین فرصت بهتر است که مهریه را برایتان تعریف کنیم، مهریه به معنی صداقت و راستی و نشان دهنده صداقت مرد نسبت به همسر خود می باشد. همچنین در قرآن کریم از مهریه به عنوان وسیله ای برای مهر و محبت میان زن و شوهر نام برده شده است. در فقه و قانون مدنی مهریه عبارت است از مال و یا چیزی که قائم مال است و معین و مشخصی که زوج به زوجه به هنگام عقد نکاح می دهد و تمام دعاوی برسر این موضوع را وکیل خانواده متخصص پیش میبرد.

بر اساس تحقیقی در سال ۱۳۸۷ در مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه از بیش از ۱۲۰۰ زن و مرد متأهل بین ۱۸ تا ۴۰ سال در حدود ۱۲ استان ایران نشان داده که میانگین مَهریه به اعلام زنان ۳۵۰ سکه طلا و به اعلام مردان ۲۶۰ سکه طلا است. این پژوهش از رشد سریع میانگین مَهریه در دهه ۸۰ حکایت داشته به‌طوری‌که در عرض ۵ سال از میانگین ۳۰۰ سکه به ۴۵۰ سکه طلا رسیده‌است. البته مهریه‌هایی با مبنای ۱۲۴۰۰۰ سکه طلا هم دیده شده‌است.

منبع

وکیل جناب آقای موسی الرضا میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها کیفری را پیگیری می‌نماید.
ایشان با توجه به تخصص خاص خود در خصوص جرایم مالی و اقتصادی از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها اقتصادی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از وکلای در دعاوی کیفری وکالت
انجام می‌دهند .

کارشناس ارشد حقوقی گرایش خصوصی دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری به شماره ۵۷۸۲۸

تخصص و‌ مهارت:

 • وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب

 • وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور و دادگاه های تجدید نظر

 • وکالت تخصصی در سازمان تعزیرات حکومتی(قاچاق کالا و ارز ، دعاوی رفع تعهد‌ ارزی ، دعاوی تعزیرات در امور پزشکی ، بهداشتی ، دارویی‌ و دعاوی گمرکی‌ )
 • وکالت در دعاوی ارز دیجیتال‌ (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
 • وکالت تخصصی در جرایم کارکنان دولت
 • وکالت در دعاوی شرکت ها و ورشکستگی
 • وکالت در دعاوی اصل ۴۹

 • وکالت در دعاوی کلاهبرداری ، اختلاس ،ارتشا ،جرایم سایبری ،جرایم مالیاتی ،پول شویی‌ ، قاچاق کالا و ارز ، جرایم بانکی ، جرایم بیمه ، اخلال در نظام صادراتی کشور ،جرایم گمرکی ، جرایم بورسی ، اخلال در نظام پولی و بانکی ، اخلال در نظام تولیدی کشور ،ربا و ربا خواری

برخی از پرونده های مهم:

 • وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی (از قبیل پرونده میلاد حاتمی)

 • وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودرو های لیزینگی

 • وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز

 • وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری

 • وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850 تلفن دفتر: 46224091

مهریه

لازم است بدانید که مهریه مالی است که بر اساس جاری شدن عقد زن مالک آن خواهد شد. مهریه در حقوق جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر سنت و مذهب می باشد. مهر از سمت مرد به زوجه داده می شود و همچنین که مهریه در عرف نشانه ارج و احترامی می باشد که مرد برای زن قائل می شود و مظهر تعهد شوهر برای تامین زندگی زن است. شایان ذکر است که مطابق با ماده 190 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مهریه باید معلوم و معین و مشخص باشد.

شرایط دریافت صدور اجرائیه مهریه چیست؟

در ابتدا بدانید که صدور اجراییه برای مهریه یک اصطلاح حقوقی است که به معنی صدور اجراییه در زمان های گذشته از عملیات اجرایی یک حکم است. در ماده 4 قانون اجرای احکام مدنی قید شده است که اجرای حکم با صدور اجرائیه انجام خواهد شد مگر این که در قانون ترتیب دیگری مقرر شده باشد. شرایط دریافت صدور اجراییه مهریه مقداری سخت می باشد و بهتر این است که اشخاص از یک فرد آگاه مانند وکیل مهریه مشاوره حقوقی دریافت کنند.

مهریه در طلاق از طرف مرد

شایان ذکر است که وفق با ماده 1133 قانون مدنی مرد این امکان را دارد که هر وقت بخواهد همسر خود را طلاق بدهد و این از حقوق مرد می باشد اما مرد باید تمام حقوق قانونی زوجه را پرداخت نماید. اگر طلاق از طرف مرد باشد، مرد وظیفه دارد که مهریه را با سایر مطالبات یکجا به زن پرداخت نماید.

وکیل مهریه

مهریه در طلاق از طرف زن

درباره شرایط مهریه در طلاق از طرف زن باید بیان کرد که مهریه حقی می باشد که قانون برای زن در نظر گرفته است و همچنین با جاری شدن صیغه عقد مهریه در تملک زن قرار خواهد گرفت و می تواند هر وقت که اراده کرد آن را با کمک وکیل طلاق از طرف زن مطالبه نماید. همچنین شرایط مهریه در طلاق توافقی بر اساس توافقات زن و شوهر مشخص می شود.

دادخواست اعسار در مهریه چیست؟

دادخواست اعسار در مهریه از طرف زوج باید تقدیم دادگاه شود و زوج باید ثابت نماید که توانایی پرداخت دین خود را ندارد و بر اساس توانایی وی دین تقسیط خواهد شد. وکیل مهریه می تواند کلیه امور مربوط به دعاوی مهریه را انجام دهد و به موکل خود کمک نماید.

شیوه مطالبه مهریه

هر زمانی که عقدنامه ازدواج رسمی بوده باشد مهریه از طریق اجرای ثبت هم قابل وصول می باشد. به این حالت که زن باید به دفترخانه ای که ازدواج در آن واقع و به ثبت رسیده است مراجعه نماید و تقاضای وصول مهریه خود را به ثبت برساند. از جانب دفترخانه موضوع مورد نظر به زوج ابلاغ می شود. هر زمان که مرد حاضر به پرداخت مهریه نبوده باشد، زن می تواند تقاضای اجرای مفاد سند رسمی ازدواج خود را درخصوص مهریه خویش داشته باشد و اگر از طرف خانم مال خاصی از زوج معرفی شده باشد که جزء مستثنیات دین نبوده باشد مال معرفی شده از جانب اجرای ثبت به نفع زن توقیف می شود.

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده