وکیل طلاق

ادرس: بلوار صیاد شیرازی - جنب اورژانس قدیم -ساختمان اداری آوا - واحد یک - دفتر وکالت موسی الرضا میر

وکیل طلاق

یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فرد طلاق می باشد. طلاق آثار و پیامد های مضر زیادی به همراه دارد. کلمه طلاق یک کلمه عربی می باشد که به معنی گشودن گره و رها کردن می باشد. طلاق در فقه به عنوان از بین بردن ازدواج با لفظ مخصوص می باشد. طلاق امروزه به عنوان یک ابزار برای خاتمه رابطه زناشویی میان زن و مرد شناخته می شود و یکی از مهم ترین و مرسوم ترین دعاوی می باشد که در دادگاه ها مطرح می شود.

وکیل طلاق متخصص

هر زمانی که زن یا مرد بخواهند از یکدیگر طلاق بگیرند، ابتدا باید از دادگاه تقاضای طلاق نموده و طی دادخواستی دلایل و منضمات خویش را بطور مکتوب به دادگاه ارائه دهند تا از این طریق و با حکم دادگاه اجازه طلاق صادر شود. شما عزیزان به جهت تنظیم دادخواست طلاق باید از افرادی که در این زمینه تجربه دارند و آگاه هستند کمک بگیرید.

 

 

مشاوره با وکیل

قبول وکالت توسط وکیل متخصص

پیگیری وکیل تا مرحله نهایی

وکیل پایه یک دادگستری

خدمات تخصصی وکیل کیفری

وکلای متخصص ما

‎⁨وکلای متخصص ما

طلاق چیست؟ و انواع طلاق کدام است؟

طلاق رجعی:  این نوع از طلاق، از انواع  طلاق می باشد و طلاقی می باشد که مرد می تواند در طول مدت عده به زن رجوع کند و زندگی مشترکشان را از سر بگیرند. پس از به اتمام رسیدن عده، حق رجوع از بین خواهد رفت. معمولا بیشتر طلاق هایی که به ثبت می رسد از نوع طلاق رجعی می باشد مگر این که در قانون قید شده باشد که از نوع بائن می باشد. طلاق خلع: طلاق خلع آن نوع از طلاق می باشد که زوجه به واسطه کراهتی که از همسر خویش دارد در مقابل مالی که به شوهر پرداخت می کند طلاق خود را بگیرد اعم از این که مال ‌مزبور عین مهر یا معادل آن و یا بیشتر و یا کمتر از مهر بوده باشد. طلاق مبارات: طلاق مبارات آن طلاقی است که کراهت از طرفین بوده باشد ولی در این صورت عوض باید زائد بر میزان مهر نباشد.

وکیل طلاق در دعاوی مهریه

لازم است بدانید که دعاوی مهریه یکی از پر تعداد ترین و پر حجم دعاوی موجود در دادگاه های خانواده کشور ایران هستند. مهریه به هر قدری که باشد زن می تواند آن را وصول کند. ولیکن مطابق با قانون جدید و اعمال ماده 3 قانون شیوه اجرای محکومیت های مالی و بازداشت مرد درخصوص مهریه صرفا تا میزان 110 عدد سکه بهار آزادی یا معادل آن میسر است.

اجرت المثل در طلاق

شایان ذکر است که یکی از مهم ترین حقوق مالی که بعد از جدایی و طلاق به بانوان تعلق خواهد گرفت اجرت المثل دوران زوجیت می باشد که تحت عنوان اجرت المثل ایام زوجیت یا اجرت المثل ایام زناشویی نیز شناخته می شود و در صورت اثبات شرایط قانونی لازم، زن این امکان را دارد که آن را دریافت کند.

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :

مشاوره

تلفن تماس :
09123829850
شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده