بهترین وکیل قتل — وکیل متخصص در امور جرایم قتل ⚖️

وکیل قتل

وکیل قتل کیست؟

وکیل قتل، وکیلی است که پرونده‌های کیفری مرتبط با انواع قتل (عمد، غیرعمد و شبه عمد) را به صورت تخصصی رسیدگی می‌کند‌. وکلای قتل دانش و تخصص بالایی در مورد جرایم کیفری قتل، قوانین و تبصره‌های مربوط به این جرایم دارند. 

یک وکیل متخصص در قتل پرونده‌های مرتبط با قتل زیادی را به صورت تخصصی بررسی می‌کند. به همین دلیل تجربه زیادی را به دست آورده است و برای کاهش مجازات قاتل یا تبرئه او از کوچکترین روزنه‌های قانونی که وجود دارد، استفاده می‌کند.‌

پرونده‌های کیفری قتل از مهم‌ترین پرونده‌ها در دادگاه‌های کیفری هستند. به همین دلیل این پرونده‌ها برای این که به نتایج مطلوبی برسند به یک وکیل قتل نیاز دارند. وکیل قتل در پرونده‌‌های قتل هم می‌تواند وکیل خوانده (فردی که متهم به قتل است) باشد

و تمام تلاش خود را انجام دهد که غیرعمد بودن قتل را اثبات کند و هم می‌تواند به دنبال ثابت کردن بی‌گناهی موکل خود باشد. ما در مطالب این صفحه در رابطه با وکیل قتل سخن گفتیم و 0 تا 100 این موضوع را به صورت جامع بررسی نمودیم.

چگونه یک وکیل در امور قتل با تجربه و متخصص پیدا کنیم؟

وکیل قتل در نتیجه‌ی پرونده مربوط به قتل تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل انتخاب یک وکیل مناسب امری حیاتی و بسیار حساس محسوب می‌شود. یک وکیل متخصص در قتل در زمینه قوانین جنایی دانش بالایی دارد و می‌تواند از موکل خود به بهترین شکل ممکن دفاع کند.‌

یک وکیل قتل باید بتواند با مقامات قضایی و سایر افراد مرتبط با پرونده ارتباط خوبی برقرار کند تا اطلاعات لازم را کسب کند و اطلاعات به دست آورده را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد. برای انتخاب یک وکیل متخصص در امور قتل از روش‌های زیر می‌توانید، استفاده کنید:

مطالعه نظرات و بازخوردها:
در هر وب‌سایتی بخشی وجود دارد تا افراد بتوانند نظرات و کامنت‌های خود را در مورد مطالب سایت موردنظر درج کنند. سایت‌هایی که لیست وکلای قتل را ارائه می‌دهند نظرات و بازخوردهای کاربران را ثبت می‌کنند تا دیگران با مطالعه نظرات و کامنت‌های آن‌ها بتوانند با دید بازتری وکیل موردنظر خود را انتخاب نمایند.‌

بررسی رزومه و تجربه:
شما در جلسه اول که با وکیل ملاقات حضوری دارید تا در مورد پرونده خود صحبت کنید و قرارداد وکالت خود را به ثبت برسانید، می‌توانید از وکیل در مورد تعداد پرونده‌های مرتبط با قتل که تاکنون بررسی کرده است، سوال کنید تا بتوانید به میزان تجربه و سابقه وکیل پی ببرید.

ارزیابی موقعیت:
برای تشخیص موقعیت وکیل از لحاظ دانش، تخصص و مهارتی که دارد باید با وکیل یک قرار ملاقات حضوری بگذارید تا با صحبت کردن بتوانید به مهارت و دانش او پی ببرید و از وکیل بخواهید تا در مورد پرونده‌های قتل که پیگیری کرده است صحبت کند.‌

اصلی ترین وظایف وکیل قتل خوب چیست؟

وکیلی که به طور تخصصی در زمینه قتل فعالیت می‌کند، توانسته تجربه و مهارت زیادی را به دست آورد تا بتواند از موکل خود که متهم به قتل است، دفاع کند و مدارک معتبر و قانع‌کننده‌ای را به دادگاه کیفری ارائه دهد و کمترین مجازات را شامل حال موکل خود کند.

وکیل قتل برای اثبات بی‌گناهی موکل خود می‌تواند از تمام راهکارهای قانونی‌ای که وجود دارد، استفاده کند. از اصلی‌ترین وظایف وکیل قتل خوب می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

1. مشاوره راهنمایی موکل:
وکیل قتل در خصوص حقوق و تعهدات موکل خود مشاوره‌های لازم را به او ارائه می‌دهد و از راهکارهای قانونی برای دفاع از موکل خود استفاده می‌کند و بهترین استراتژی را در اختیار موکل خود قرار می‌دهد تا موکل در دادگاه از خود دفاع کند.‌

2. نمایندگی در دادگاه:
وکیل با تنظیم دفاعیه قوی و فن بیان قوی که دارد، می‌تواند از موکل خود دفاع کند و به عنوان نماینده موکل خود بهترین دفاع را از موکل خود انجام می‌دهد.

3. تهیه لوایح دفاعیه و ارائه:
وکیل شواهد و مدارک لازم را برای دفاع از موکل خود به دادگاه ارائه می‌دهد و به نفع موکل خود تناقضات پرونده را برجسته می‌کند و با تجربه و مهارتی که دارد به بهترین شکل از موکل خود دفاع می‌کند.

4. تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات مفید برای پرونده:
وکیل اسناد و مدارکی که برای دفاع از موکل خود لازم است را جمع‌آوری و به دادگاه ارائه می‌دهد و از مفاد قانونی به نفع موکل خود استفاده می‌کند. وکیل قتل به دلیل دانش بالایی که در زمینه قوانین و جرایم قتل دارد، می‌تواند با ارائه دلایل قانونی از موکل خود دفاع کند.‌

5. حفظ محرمانگی اطلاعات:
یک وکیل خوب همیشه باید محرم اسرار موکل خود باشد و برای حفظ اطلاعات و مدارک موکل خود کوشا باشد و از فاش کردن اسرار موکل خود خودداری کند.

جرایم قتل چیست؟

سلب حیات از دیگری را جرم قتل می‌گویند و هنگامی که شخصی فرد را بکشد و جان او را بگیرد مرتکب جرم قتل شده است.

جرایم قتل جزو جرایم علیه اشخاص هستند؛ چون شخصی باعث به قتل رسیدن فرد دیگری می‌شود. قتل جزو جرایم کیفری است و توسط وکیل کیفری پیگیری می‌شود.

انواع جرایم قتل از نظر قانون کدامند؟!

در این قسمت به انواع جرایم قتل اشاره می‌کنیم و در رابطه با آن‌ها توضیحات مفیدی به شما عزیزان ارائه می‌دهیم:

1. قتل عمد:

قتل عمدی یا قتل آمد یکی از جدی‌ترین جرایم در ایران است که مرتکب قتل عمد کسی است که از روی عمد و بدون مجوز قانونی و شرعی شخص دیگری را کشته است.‌‌ مجازات قتل عمد بنا به درخواست اولیای دم قصاص یا دیه خواهد بود.

2. قتل غیرعمد:

قتل غیرعمد شامل مواردی می‌شود که شخصی به صورت غیرعمد مانند بی احتیاطی یا سهل انگاری باعث فوت شخص دیگری شود که این جرم قتل غیرعمد به حساب می‌آید. مجازات این نوع جرم نسبت به جرم قتل عمد کمتر است. قتل غیرعمد به دو صورت قتل شبه عمد و خطای محض وجود دارد. قتل شبه عمد سه حالت دارد.

در حالت اول فرد قصد کشتن شخص دیگری را نداشته است مانند تصادفات رانندگی، در حالت دوم نسبت به موضوع جهل داشته است مانند اشتباه گرفتن انسان با حیوان و در حالت سوم شخص قتل تقصیر داشته است. مانند عدم مهارت، عدم رعایت مقررات، بی‌مبالاتی و بی‌احتیاطی و…

در این باره باید به این موضوع توجه کنید که مجازات قتل شبه عمد پرداخت دیه توسط مرتکب است. همچنین باید بدانید در مورد تصادفات علاوه‌بر پرداخت دیه، شخصی که مرتکب قتل شده است، باید به حبس برود.

قتل خطای محض در سه حالت وجود دارد. یک قتل بر اثر اشتباه و خطا مانند شلیک تصادفی به انسان دوم قتل توسط صغیر یا مجنون و سوم قتل در حالت بیهوشی یا خواب است. مجازات این قتل پرداخت دیه توسط بستگان ذکور نسبی قاتل است.

مراجع رسیدگی به جرایم قتل کجاست؟

جرایم قتل در دادگاه‌های کیفری پیگیری می‌شوند‌. دادگاه‌های کیفری شامل دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری اطفال و نوجوانان، دادگاه کیفری دو، دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی می‌شود. در طی آخرین تغییرات آیین دادرسی دادگاه عمومی جزایی و دادگاه کیفری استان به ترتیب به دادگاه کیفری دو و دادگاه کیفری یک تبدیل شده‌اند.

  1. دادگاه کیفری یک
  2. دادگاه کیفری دو

1. دادگاه کیفری یک (1) به چه جرایمی رسیدگی میکند؟!

دادگاه کیفری یک در مرکز هر استان قرار دارد و این دادگاه با اعضای زیر تشکیل می‌شود:

  1. یک رئیس
  2. دو مستشار یا همان سه قاضی

البته این دادگاه با یک رئیس و یک مستشار هم رسمیت پیدا می‌کند. در پرونده نظر اقلیت قضات ثبت می‌شود؛ ولی بر اساس نظر اکثریت قضات رای دادگاه صادر خواهد شد.‌

جرایمی که مجازات آن‌ها شامل سلب حیات، قصاص نفس، سنگسار و اعدام می‌شود در این دادگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.‌ جرایم سرقت که مجازات آن‌ها شامل مجازات حد برای بار اول و دوم یا قطع عضو می‌شود نیز به همین صورت پیگیری می‌شوند.‌

همچنین جرایم سرقتی که مجازات آن‌ها حد سوم ارتکاب سرقت یا حبس ابد است نیز در این دادگاه‌ها پیگیری خواهند شد و جنایات عمدی که مجازات آن شامل حداقل به میزان نصف دیه کامل یا تمامیت جسم مضروب می‌شوند نیز به همین صورت است. علاوه‌بر کلیه این موراد تخلفاتی که مجازات آن‌ها شامل مجازات تعزیری درجه یک تا سه می‌شوند هم در دادگاه کیفری یک پیگیری خواهند شد.

2. دادگاه کیفری دو (2) به چه جرم هایی رسیدگی میکند؟!

دادگاه کیفری دو انواع شکایات را بررسی می‌کند و در هر شهرستانی وجود دارد. این دادگاه تنها یک قاضی دارد.‌ جلسات دادگاه کیفری دو با یک رئیس یا دادرس علی‌البدل تشکیل می‌شود و در تمام جلسات این دادگاه افراد زیر می‌توانند حضور داشته باشند:

  1. دادستان
  2. معاون دادستان
  3. دادیاران

نقش مهم وکیل در‌ پرونده های قتل:

در پرونده‌های قتل هم خواهان هم خوانده می‌توانند برای دفاع از خود وکیل بگیرند. وکیل خواهان با ارائه مدارک و اسناد تلاش می‌کند، قتل را اثبات کند و وکیل خوانده با ارائه دفاعیات خود به دنبال بی‌گناهی موکل خود و اثبات غیرعمد بودن قتل است.

وکیل متخصص در قتل پرونده‌های قتل زیادی را رسیدگی کرده است و توانسته تجربه‌ها و مهارت زیادی کسب کند و به خوبی می‌تواند با ارائه دلایل قانع کننده از موکل خود دفاع کند و با اقدام‌های خود به گونه‌ای شرایط حقوقی را ایجاد کند تا بتواند به کاهش مجازات موکل خود کمک کند.

وکیل متخصص در امور قتل تمام اسناد و مدارک لازم را برای دفاع از موکل خود به دادگاه ارائه می‌دهد و به بهترین شکل تنظیم دفاعیات، دادخواست و تنظیم لایحه را انجام می‌دهد. وکیل قتل قدرت مذاکره و مهارت ارتباطی قوی دارد تا بتواند با قاضی و سایر افراد مرتبط با پرونده ارتباط برقرار کند و به جمع‌آوری اسناد و شواهد بپردازد.

شماره وکیل قتل و ادرس دفتر جهت مراجعه حضوری:

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به وکیل پایه یک دادگستری موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850

سخن پایانی:
برای رسیدگی به پرونده مرتبط با قتل هم خواهان هم خوانده می‌توانند برای دفاع از خود یک وکیل قتل بگیرند. وکیل قتل با تمام قوانین و مقرراتی که در قانون برای جرایم قتل وجود دارد، آگاه است و با دانش و تخصص بالایی که دارد، می‌تواند از موکل خود دفاع کند.

بهترین وکیل کیفری مرتبط با قتل به دلیل این که پرونده‌های قتل زیادی را بررسی کرده است، تجربه فراوانی را کسب کرده است و می‌تواند از موکل خود با دلایل قانونی دفاع کند. جرایم قتل شامل قتل عمد و قتل غیرعمد می‌شوند. دادگاه کیفری یک جرایم مرتبط با قتل را بررسی می‌کند.

سوالات متداول از وکیل در امور جرایم قتل

در این قسمت به برخی از سوالات متداول شما عزیزان پاسخ دادیم:

❓جرایم قتل در کدام دادگاه بررسی می‌شود؟

✅ جرایم قتل در دادگاه کیفری یک بررسی می‌شود و در این متن مرجع رسیدگی به سایر جرایم نیز اشاره شده است.

❓مجازات قتل عمد چیست؟

✅ بر اساس درخواست اولیای دم مجازات قتل عمد قصاص یا دیه است.

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده