طلاق توافقی چیست | طلاق فوری✔

وکیل طلاق توافقی

در زندگی هر کسی ممکن است بالا و پایین های متفاوتی وجود داشته باشد و ازدواج تصمیم بگیرند که از دیگر جدا شوند زیرا ادامه زندگی دیگر برای آنها معنا و مفهومی ندارد بنابراین تصمیم می ‌گیرند با جدایی به این وضعیت پایان دهند. البته طلاق و جدایی دارای مراحل مشخصی است که باید به صورت قانونی و اداری طی شود این موضوع زمانی که افراد برای جدایی اقدام می کنند موارد مهم مختلفی مد نظر قانون قرار می گیرد که باید به آن ها توجه شود به عنوان مثال حضانت فرزند یا فرزندان که مسئله بسیار مهمی می باشد. از این رو ما امروز تصمیم گرفتیم در رابطه با طلاق توافقی با شما عزیزان صحبت کنیم بنابراین می کنیم اگر در این زمینه سوالاتی دارید با مشاوره حقوقی خانواده وبسایت ما مطرح کنید در این صورت قطعا پاسخ سوالات خود را خواهید یافت.

طلاق توافقی چیست؟

در حقیقت طلاق به روش های مختلفی وجود دارد که طلاق توافقی یکی از انواع آن است. در این نوع طلاق در حقیقت مرد و زن به اتفاق یکدیگر تصمیم به طلاق و جدایی می گیرند و برای جدایی و طلاق اقدام می کنند. طلاق توافقی خیلی راحت و سریع تر از انواع طلاق از طرف مرد و طلاق از طرف مرد صورت خواهد گرفت زیرا قرار نیست در این نوع طلاق کشمکش و لجبازی صورت گیرد زن و شوهر با رضایت کامل قرار است از یکدیگر جدا شوند از این امکان ندارد که جلسات دادگاه آن ها به طول می انجامد اما در این میان مواردی وجود دارد که باید حتماً مورد بررسی قرار گیرد زیرا طلاق توافقی هم دارای شرایط خاصی می باشد ممکن است شما در این شرایط بی خبر باشید بنابراین در موارد بعد به آن ها اشاره نموده ایم.

شرایط طلاق توافقی

هر نوع طلاق و جدایی نیازمند شرط و شروطی است که زوج و زوج موظف به رعایت آن هستند. این در صورتی است که در طلاق توافقی زوج و زوجه به راحتی شروط را می پذیرند و هر کدام مسئولیت خود را در برابر فرد مقابل انجام می دهند. مواردی که در زیر میبینید شرایط طلاق توافقی هستند که به شرح زیر می باشند:

 • یکی از شرایط طلاق توافقی پذیرفتن حضانت فرزندان است.
 • از موارد دیگر در طلاق توافقی مطالبه حق و حقوق زوجه می باشد.
 • حق و حقوق زوجه شامل نفقه و مهریه و اجرت المثل و غیره است.

با توجه به چنین شرایطی شما عزیزان می توانید برای داشتن وکیل خانواده اقدام کنید. چرا که فقط وکیل است که می‌ تواند در این زمینه شما را یاری کند زیرا همان طور که می دانید همه ما تحصیلات حقوقی نداریم.

وکیل طلاق توافقی

فردی که به عنوان وکیل طلاق توافقی در حال رسیدگی به چنین پرونده هایی است در واقع می داند که باید به چه موارد و مسائل بپردازد به همین خاطر وکیل طلاق توافقی به خاطر تحصیلات و تسلط کامل بر قوانین و مقررات جامعه و همچنین ماده و تبصره های مختلف قانونی می کند هر چه سریعتر طلاق را برای موکلین خود صادر کند البته که در این مورد حق و حقوق موکل خود را نیز مطالبه می نماید و نمی گذارد که روند دادگاه طولانی شود چرا که طولانی شدن جلسات دادگاه قطعاً کسل کننده است و افراد را از کار و زندگی می اندازد. البته که وکیل طلاق توافقی با وظایف و مسئولیت هایی که به عهده دارد می تواند مدیریت درستی از جلسات دادگاه داشته باشد هم چنین لحن بیان واضح و عالی وکیل طلاق باعث پیشرفت هر چه سریع تر او در این زمینه خواهد شد.

بهترین وکیل طلاق توافقی

وکلای بسیار زیادی در کشور وجود دارند که در زمینه طلاق توافقی فعالیت می ‌کنند اما همه آن ها بهترین نیستند به همین خاطر تصمیم گرفتیم لیست بهترین وکلای طلاق توافقی را لیست کاملی در سایت خدمت شما ارائه دهیم تا بتوانید با بهترین وکلای طلاق توافقی در ارتباط باشید و پرونده طلاق خود را به دست آن ها بسپارید. وکیل طلاق توافقی شکایت نامه جهت جدایی و طلاق تنظیم می‌ کند و به قاضی پرونده ارائه می دهد همچنین در تمام جریان پرونده قرار گرفته و همه حق و حقوق موکل خود را مطالبه می نماید البته که شما عزیزان می توانید برای پرونده طلاق توافقی یک وکیل بگیرید ایرانی زن و شوهر یک وکیل داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی چیست؟

مدارک لازم برای طلاق توافقی به شرح زیر است:

 • عقدنامه
 • شناسنامه زوجین
 • کپی کارت ملی
 • ثبت سامانه ثنا

اگر همسر شما عقدنامه یا هر مدرک دیگری را نمی دهد نگران نباشید. در قسمت ازدواج شناسنامه شماره ای نوشته شده است. اگر به دفتر خانه ازدواج با آن شماره بروید می توانید رونوشت بگیرید. به طور کلی به طلاقی که طرفین در موضوعاتی مثل مهریه ،جدایی، نفقه و.. به تفاهم رسیدند طلاق توافقی می گویند. اما لازم به ذکر است که بدون رای دادگاه و تایید آن نمی توانید فقط به دفترخانه مراجعه کنید. در مرحله اول تاییدیه دادگاه لازم است. و در مرحله بعدی در دفترخانه طلاق ثبت می شود.

مراحل طلاق با کمک وکیل طلاق توافقی:

 • توافق دو طرفه در طلاق با داشتن حق طلاق
 • مراجعه به وکیل پایه یک
 • ثبت نام در سامانه ثنا
 • مکتوب کردن توافقشان در مورد مسائل مهریه، نفقه و ..
 • تحویل مدارک
 • ثبت دادخواست توسط وکیل
 • مراجعه وکیل به دادگاه و پیشبرد روند اداری کار

برای دریافت اطلاعات بیشتر و پاسخ به تمام سوالات شما به وب سایت ما مراجعه کنید و با ما تماس بگیرید.

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی:

امروزه در دادگاه ها کیفیت پرونده های طلاق توافقی مورذ بحث است. معمولا دادگاه ها روند این پرونده ها را طولانی تر می کنند تا شاید احتمال صلح بیشتر باشد. اما باید بگوییم که همه ازدواج ها ایده آل نیستند.  داشتن وکیل طلاق توافقی متخصصی در بعضی مواقع الزامی است. زمانی که شوهر وکالت طلاق را به زوجه می  دهد داشتن یک وکیل پایه یک دادگستری برای پیشبرد مراحل طلاق الزامی است. داشتن وکیل طلاق توافقی هم مراحل را زودتر پیش می برد هم تمام حقوق موکل را می گیرد.

چرا برای طلاق توافقی به وکیل نیاز دارید؟

 • در صورت داشتن وکیل به حضور در دادگاه نیازی نیست
 • عده ای با محیط دادگاه آشنایی ندارند و ممکن است دچار استرس شوند. وجود وکیل در این مواقع برای شما آرامش بخش است.
 • به دلیل پیچیدگی این کارها و روند اداری آنها شما باید یک وکیل خبره در کنار خود داشته باشید.
 • داشتن وکیل روند کارتان را تسریع می بخشد.

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده