وکیل ارث+ دریافت گواهی انحصار وراثت

وکیل ارث

وظایف وکیل ارث چیست؟ روش دریافت گواهی انحصار وراثت؟ارث یکی از مهم ترین حقوقی می باشد که در ایران و در همه کشور های جهان قوانین آن وجود دارد و اجرایی خواهد شد. اشخاص ممکن می باشد وراث مختلف و متعددی را داشته باشند یا خود شخص از ورثه یک فرد دیگر باشند. بر عکس تصورات تقسیم کردن ارث و جلوگیری از تضییع حق همواره به راحتی صورت نگرفته است و موارد بسیاری وجود دارد که حکم قانون برای آن کفایت نخواهد کرد. ارث در معنی حقوقی اش به معنی انتقال دادن قهری اموال و دارایی و میراث های شخصی که فوت شده است به وراث وی می باشد، مشکلات و مسائل حقوقی ارث توسط وکیل ارث پیگیری میشود. البته که لازم است بدانید که ارث فقط جنبه مادی ندارد و جنبه های معنوی نیز خواهد داشت که معمولا کمتر به این جنبه معنوی توجه شده و می شود.

ارث به کلیه اموال، عنوان‌ها، بدهی‌ها، حقوق و وظایف شخص پس از مرگش گفته می‌شود که به شخص دیگری منتقل می‌گردد. ارث به مدت طولانی نقش اساسی در جوامع بشری داشته‌است. مجموعه قوانین انتقال ارث در جوامع مختلف متفاوت و در طول زمان تغییرات بسیاری کرده‌است.

منبع

همچنین می توانید برای اقدام درست قبل از هرکاری با یک مشاوره حقوقی متخصص در این زمینه مشورت کنید.

وکیل جناب آقای موسی الرضا میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها کیفری را پیگیری می‌نماید.
ایشان با توجه به تخصص خاص خود در خصوص جرایم مالی و اقتصادی از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها اقتصادی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از وکلای در دعاوی کیفری وکالت انجام می‌دهند .

کارشناس ارشد حقوقی گرایش خصوصی دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری به شماره ۵۷۸۲۸

تخصص و‌ مهارت:

 • وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب

 • وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور و دادگاه های تجدید نظر

 • وکالت تخصصی در سازمان تعزیرات حکومتی(قاچاق کالا و ارز ، دعاوی رفع تعهد‌ ارزی ، دعاوی تعزیرات در امور پزشکی ، بهداشتی ، دارویی‌ و دعاوی گمرکی‌ )
 • وکالت در دعاوی ارز دیجیتال‌ (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
 • وکالت تخصصی در جرایم کارکنان دولت
 • وکالت در دعاوی شرکت ها و ورشکستگی
 • وکالت در دعاوی اصل ۴۹

 • وکالت در دعاوی کلاهبرداری ، اختلاس ،ارتشا ،جرایم سایبری ،جرایم مالیاتی ،پول شویی‌ ، قاچاق کالا و ارز ، جرایم بانکی ، جرایم بیمه ، اخلال در نظام صادراتی کشور ،جرایم گمرکی ، جرایم بورسی ، اخلال در نظام پولی و بانکی ، اخلال در نظام تولیدی کشور ،ربا و ربا خواری

برخی از پرونده های مهم:

 • وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی (از قبیل پرونده میلاد حاتمی)

 • وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودرو های لیزینگی

 • وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز

 • وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری

 • وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..

آدرس دفتر: خیابان صیاد شیرازی جنب اورژانس سابق ساختمان اداری آوا‌ طبقه اول دفتر وکالت موسی الرضا میر

جهت اعطای وکالت به آقای موسی الرضا میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850 تلفن دفتر: 46224091

پیگیری کردن مسائل و مشکلات ارث

بعضی اوقات انحصار وارثت و تعیین کردن سهم الارث به سادگی و آسانی و بدون مشکل صورت نخواهد گرفت و عدم توافق کردن در تقسیم ارث وجود داشته است. در این حالت است که وکیل ارث به نمایندگی از شما اقدام به پیگیری کردن این مسائل مهم می کند و کلیه موارد را به بهترین شکل ممکن برای شما تنطیم می کند.

کاهش مالیات بر ارث

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مالیات هایی که بر اساس قانون ایران همواره دریافت شده است.  مالیات بر ارث می باشد. بعضی از اوقات این مالیات به صورت نادرست و نا عادلانه ای تعیین شده است و نیاز به پیگیری کردن به صورت قانون دارد. یکی از مهم ترین مورد هایی که برای آن می توان به وکیل حقوقی مراجعه نمود، کاهش مالیات بر ارث می باشد..

وکیل ارث:

به وکیل پایه یک دادگستری که به تمام مسائل حقوقی و کیفری آگاهی دارد اما بیشتر فعالیتش را در زمینه مسائل مربوط به ارث گذاشته است. موضوعات پرونده های ارث پیچیدگی های خاص خود را دارد از همین رو به وکیل نیاز دارید. امروزه در جامعه ما اغلب مسائل دعاوی خانواده را بحث های در مورد ارث پوشش می دهد. گاهی اوقات افراد ترجیح می دهند که این مسائل را خودشان پیگیری کنند. به همین دلیل هم روند پرونده طولانی تر می شود هم افراد از نظر احوالات روحی تحت فشار قرار می گیرند.

چه کسانی از ارث محروم می شوند:

در قانون مدنی موانعی برای رسیدن ارث به بعضی افراد مطرح شده است که بهصورت زیر می باشد:

 • اگر فردی به طور عمد مورث خود را به قتل برساند از ارث محروم می شود.
 • فرد کافر از فرد مسلمان ارث نمی برد. اگر فرد مرده کافر باشد وراث مسلمان ارث می برند.
 • فردی که تحت عنوان ولد زنا باشد نیز ارث نمی برد.
 • از شرط های دریافت ارث زنده بودن وارث در هنگام فوت مورث است.

مراحل تقسیم ارث به چه صورت است؟

تقسیم ارث مراحلی دارد که همه ی آن باید طی شود. در صورت داشتن وکیل ارث تمام مراحل بر عهده ی وکیلتان است.

اولین قدمی که ورثه باید انجام بدهند دریافت گواهی انحصاروراثت است. که این کار مراحل  خاص خود را دارد.

وکیل ارث برای دریافت گواهی انحصار وراثت نیاز به مدارکی دارد که ورثه باید در اختیار وکیل خود قرار دهند این مدارک عبارت است از:

 • گوافی فوت متوفی+ مدارک شناسایی اش
 • مدارک شناسایی کامل ورثه
 • عقدنامه در صورتی مه فرد فوت شده متاهل باشد
 • تنظیم استشهادیه

در دادخواست صدور انحصار وراثت باید حتما ذکر شود که اموال متوفی محدود یا نا محدود است. به اموالی که کمتر از 50 میلیون است اموال محدود و به اموال بیشستر از 50 میلیون اموال نامحدود می گویند.

در دریافت گواهی انحصار وراثت هر یک از ورثه می توانند درخواست تقسیم خود را اعمال کنند.

حصر وراثت

همان گونه که اطلاع دارید هر کدام از وراث سهم الارث مشخص و خاص خود را دارند که برای تصرف در آن نیاز می باشد تا انحصار وراثت انجام شود. انحصار وراثت با استفاده از شورای حل اختلاف انجام می شود که به طور معمول شعبه محل سکونت شخص متوفی می باشد. شورای حل اختلاف با صدور گواهی انحصار وراثت این موضوع را اثبات خواهد کرد. انحصار وراثت همواره به راحتی و آسانی که تصور می شود انجام می نمی شود و بعضا قانون برای این امر جوابگو نمی باشد.  لازم است که بدانید برای رسیدگی کردن به مسئله بسیار مهم انحصار وراثت با انتشار آگهی حصر وراثت از اشخاص می خواهند تا اگر وصیت نامه را از او در اختیار دارند به مراجع ذی صلاح رسیدگی کننده ارائه کنند. همچنین در حالتی که اشخاصی از متوفی طلب یا حتی بدهی دارند باید به مراجع قضایی مراجعه نموده و اطلاعات لازم را ارائه بدهند.

گواهی انحصار وراثت

بعضی از اوقات پیش می آید که شرایط خانواده و جایگاه شخص متوفی به صورتی می باشد که دریافت کردن گواهی انحصار وراثت با مشکل روبه رو خواهد شد. به عنوان مثال به صورت دقیق نمی توان سهم هر شخصی را مشخص نمود و یا وصیت نامه ای وجود دارد. در هر حالت در این حقیقت امکان تضییع شدن حق وجود دارد. مشاوره حقوقی با وکیل دریافت گواهی انحصار وراثت باعث سرعت بخشیدن به حل پرونده خواهد شد

درخواست مهر و موم و تحریر و تقسیم ترکه

لازم است بدانید که درخواست های مهر و موم و تحریر و تقسیم ترکه از امور حسبی و غیر ترافعی هستند و دعوا به حساب نمی آیند. همچنین صرفا درخواست هستند و شخص خواهان بر اساس مورد می تواند که درخواست خود را با پرداخت کردن هزینه معادل دعاوی حقوقی در شورای حل اختلاف مطرح کند و یا با پرداخت هزینه دعوای غیرمالی، درخواست خویش را که به تکلیف رویه قضائی موجود باید در قالب دادخواست بوده باشد به مرجع ذیصلاح تسلیم کند.

هزینه وکیل ارث چقدر است؟

تعیین میزان هزینه وکیل ارث به پیچیدگی پرونده برای گرفتن حق موکل بستگی دارد. به همین دلیل در همه موارد نمی توان یک هزینه کلی را شخص کرد. این توافق باید بین دو طرف ایجاد شود.

دعوای مطالبه کردن سهم الارث

دعوای مطالبه کردن سهم الارث از دعاوی مالی مهم به شمار می رود و باید توسط شخص خواهان مقوم بشود که عموما نیز به مبلغ پنجاه و یک میلیون ریال تقویم خواهد شد. همچنین نظر به اینکه این خواسته از امور ترافعی و تدافعی به حساب می آید، پس بنابراین دعوا می باشد. لذا شخص خواهان باید با رعایت کردن تشریفات قانون آیین دادرسی مدنی، خواسته خویش را در دادخواست مطرح کند. مشورت با وکیل پایه یک دادگستری قبل از ارائه دادخواست برای سهم الارث کمک زیادی به شما میکند.

وکیل ارث در تهران:

وکیل ارث در تهران، یک وکیل پایه یک دادگستری است که اطلاعات کامل و جامعی از کلیه قوانین حوزه کیفری و حقوقی در رابطه با انحصار وراثت دارد. وکیل ارث در تهران از آگاهی و اشراف کامل به تمامی قوانین خاص و عام حوزه ارث و میراث برخوردار است و می‌تواند به خوبی نمایندگی از وراث در تمامی مراحل حقوقی مربوط به ارث و میراث را به عهده بگیرد. رسیدگی به اختلافات و مشکلات خانوادگی بر سر ارث و میراث و مشاوره حقوقی در زمینه تقسیم ارث از جمله وظایف وکیل ارث در تهران می‌باشند. او همچنین مسئول پیگیری موارد مالیاتی و پیگیری حقوقی انحصار وراثت می‌باشد. وکیل ارث در تهران در کمک به وراث در پرداخت دیون متوفی نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. استفاده از وکیل ارث می‌تواند به حل بسیاری از مشکلات خانوادگی بر سر ارث و میراث کمک کند.

مشاوره

تلفن تماس :

شبکه های اجتماعی :

پیام بگذارید

مشاوره

تلفن تماس:

شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده